NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Když jsem bydlel na koleji, napsal jsem vyhledávač, který běžel na kolejním serveru a indexoval obsah FTP serverů okolo (rozumněj, semestrálky a tak . Byla to Java+Tomcat+Lucene a s oblibou jsem ho používal na vyhledávání svých vlastních mptrojek.
Už na koleji nebydlím a svou Lucernu (tak se to jmenovalo) používat nechci. Navíc mám mptrojky uložené na externím USB disku a nechci mást svého Trackera tím, že disk občas odpojím. Taky mám hrůzu z všelijakých media library přibalených k přehrávačům (oblíbený XMMS nic takového nemá, proto je taky oblíbený). Navíc chci indexovat i svou sbírku e-booků, i když jen názvy souborů. Locate se taky nehodí.
Tak jsem si včera během tří hodin napsal v Pythonu vyhledávač Giraffe. Je to poctivý vyhledávač na bázi invertovaných seznamů, žádný humus jako grep se složitostí O(n). Mám k tomu i grafické rozhraní ala GTK. Zajímalo by mě, jak dlouho bych to psal v C++, v Pythonu to byla vážně radost.
Funguje to tak, že se na začátku vytvoří index pro vybrané adresáře. Index se uloží a pak prohledává buď CLI utilitkou nebo grafickým klikátkem (search as you type).
Udělal jsem k tomu i logo a stránku se screenshotem, návodem a stažením. Má to 260 řádek, licence je pochopitelně Public Domain.
Tiskni
Sdílej:
žádný humus jako grep se složitostí O(n).
To ale není zas tak hrozné, ne?
Je to poctivý vyhledávač na bázi invertovaných seznamů, žádný humus jako grep se složitostí O(n).LOL. No ono taky ten hloupý grep může mít paměťovou složitost třeba O(1). Zatímco tvoje asociativní pole kdóvijakou. Nehledě na to, že kdyby to někdo používal tak, že by to spustil pro každé vyhledávání (a pak ukončil), tak jsme vzhledem ke způsobu uložení indexu zpátky na O(n)