abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Taky by vás zajímalo kdo je uživatel s nickem "jm" ?

    31.3.2005 01:23 | Život, vesmír a vůbec ...

    Mně tedy rozhodně ano ! Proč mám pocit, že se tenhle človíček pokaždé špatně vyspal, popřípadě mi ještě připadá, že tak nějak musí mít v diskuzích poslední slovo. Nevím, někteří lidé jsou asi prostě takoví.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    31.3.2005 01:56 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Ne, ani ne
    Jsou věci které je lepší nevědět :-)
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 08:12 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše bot
    jm je druhou generací bota, kterého naprgal Leoš Literák pro pobavení uživatelů na abclinuxu.cz
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    31.3.2005 08:25 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    Zrovna vcera jsem si rikal, ze bych mel konecne naprogramovat nejake AI na odpovidani otazek. Stejne je vetsina z nich duplicitnich :-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    31.3.2005 21:47 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    pridam perlu: tohle jsem uz nekde videl(robot odpovidac). megahall (ci jak se to jmenuje) a modul do xchat.cz . je vcelku zajimave, kolik lidi si s nim popovidalo.

    ale predtim to chce hodne program ucit, aby rozumne a cesky povidal.

    bye gf
    31.3.2005 15:10 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    L.U.R. :-)
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 15:14 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 15:19 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    31.3.2005 15:34 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    To jsem neznal, ale zato The Bullshit Job Title Generator občas používám.
    31.3.2005 16:52 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    BTW, kolik lidi uz ti kliklo na ten odkaz? :-)
    31.3.2005 17:26 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    Jdu prohrábnout logy.
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 17:30 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    450 hitů, celkem slabý :-/ Neklikejte víc :-)
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 17:38 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    A lidí to budou tak dvě třetiny toho počtu, protože pár extremistů zřejmě pocítilo potřebu si zaklikat co to dá :-)

    Zdravím do Liberce, suchdol.neťáky a olomoucké hasiče ;-)
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 17:39 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    A nesmím zapomenout na Slovensko. Přeji vám na tom ADSL dobré spojení :-)
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 18:15 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    Klikl jsem vychytrale přes mistrálí proxy, takže pokud neloguješ celé hlavičky, tak mě neodhalíš... Hm, už se těším, jak dojde do UPC soudní obsílka, aby vydali logy proxy serveru ;-)
    31.3.2005 18:37 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bot
    To je naprosto zbytečné. Tohle mi jako důkaz zcela stačí. Pokud jsi ovšem neklikl v Lynxu, v takovém případě budu samozřejmě nucen použít pro záchranu bezpečnosti a svobody na internetu jakékoliv prostředky, včetně bombardování UPC a všech jejich klientů (hm, od koho máme kabelovku? :-)).
    Copak toho není dost?
    31.3.2005 09:20 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Ne.
    Ne.
    31.3.2005 09:31 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ne.
    Si dnes nejaky ukecany ...
    31.3.2005 10:51 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ne.
    Ukecany je prave hodne, telo odpovedi je k subjektu duplicitni a signatura nadbytecna, takze si toho povazujme :-).
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    1.4.2005 21:57 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ne.
    vyborna odpoved. taktez me napadlo neco podobneho, ale pri me ukecanosti mi to nedalo.

    bye gf
    31.3.2005 09:43 jm
    Rozbalit Rozbalit vše WTF
    Boti nespi a tudiz se nemohou spatne vyspat. :-D
    31.3.2005 10:50 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WTF
    Prave proto; kdyz neco nikdy nespi tak nemuze mit dobrou naladu tak :-).
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    31.3.2005 14:41 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše reklama
    No za takovou reklamu se plati, ne? :-)
    31.3.2005 22:05 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše trocha zahad
    nejak jsem nechtel moc reagovat na tento blog.

    jedna vec me ale udivuje. sice me na jednu stranu "jm" hodne toci. nekdy clovek uletne az moc. nekdy mele nesmysly. nekdy zjistujete, ze ten clovek skutecne umi.

    mozna je to image mit prezdivku a tak odpovidat. pritahnete tim castecne zajem.

    jenomze casem vas to prestane bavit. je to jako nafouknuta bublina.

    casem treba "mistr jm" zjisti, ze k te prezdivce by se hodilo pridat jmeno a prijmeni. co si budeme rikat, dobre odpovedi v diskusich jsou dobry kapital. at uz pro prijeti nejam do firmy ci jen tak pro budovani vlastni znacky. mozna, ze casem zjisti, ze ten cas co byl pod prezdivkou, by byl lepe vyuzit pod nejakym skutecnym jmenem.

    vetsina lidi by asi ode me cekala, ze tu budu plivat ohen a zlata ryba bude vse likvidovat ploutvi. ne neni treba. pokud ma nekdo neco alespon positivniho ci neco umi, je dobre se obcas podivat, kdo je. at uz je vas spojenec ci hlavni nepritel (potom obzvlast). nebot potom treba zjistite, ze bojujete proti nekomu ve flamech i jinde treba zbytecne.

    to, co pisi neni jen pro "jm". mozna i pro ty, co se chteji schovavat pod prezdivkami.

    dobry vecer, jmenuji se goldenfish - ano to je hezka pohadkova postava.

    anebo dobry vecer. jmenuji se pavel kysilka. to muze byt skutecny clovek. ale i __mozna_(muze nebo nemusi) treba__ vice seriozni.

    nebudu tady prekecavat "jm", aby se predstavil. proc? kazdy musi sam, zhodnotit, zda to je dobra volba ci ne.

    mluvim uz vcelku dlouho. ale par myslenek jsem snad nacrtl. mozna by neskodilo jeho roli, zde na abclinuxu predat nekomu jinemu, kdo se ji ujme rad a nevedomky a vzit nejakou lepsi.

    pavel kysilka
    31.3.2005 22:57 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: trocha zahad
    Hm, já mám přezdívku jako nálepku 'Ano, jsem to já'. Kolik dalších Bartošů najdete? No, moře. Ale Thingwath jsem jenom já :-)
    Copak toho není dost?
    Pavel Stárek avatar 31.3.2005 23:48 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: trocha zahad
    Však já vím, že "jm" umí, to nepopírám. Mě to ale právě kvůli tomu mrzí - takový chytrý člověk, ale někdy to chování. Jistě, ono odpovídat v diskuzích na stále stejné dotazy je taky únavné, ale právě proto je lepší na ně nereagovat, než být "ošklivý a zlý" (myšleno v diskuzi - nebrat osobně !).
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.