Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Tiskni
Sdílej:
Až vyjde GNOME 3.0, myslím že se ještě zasmějeme.To si ani moc nemyslím. Vývojáři GNOME jsou suchaři a jak jsem to pochopil jediná výraznější změna je ten jejich desktop shell (a slyšel jsem něco o nahrazení Metacity). Aby to bylo srovnatelné, museli by vyhodit GTK 2 a kompletně to přepsat nad něčím novým (třeba Qt
Pravda. Start KDE4 byl divoký, ale viníkem nejsou vývojáři KDE, nýbrž mantaineři distribucí a také sami uživatelé.Pokud bych měl osobně ukázal prstem, tak na release tým KDE, který měl opatřit 4.0 velkým červeným varování - tohle za žádnou cenu nepoužívejte, pokud nejste vývojář*. I když by to stejně nikdo nečetl, mohli by aspoň říkat - my to říkali. Ale tohle se nestalo, po vydání 4.0 byla tato verze nabízena na kde.org jako stabilní. A stránky je už tato verze konečně pro mě na techbase začaly vycházet až daleko později.
Samotné vydání 4.0 považuji spíše za výsledek tlaku uživatel, kteří si už s KDE4 chtěli hrát, a protože je to vývoj otevřený, tak vlastně proč ne, že?Spíše jako vydání pro vývojáře - mnoho z nich nechtělo začít portovat svoje aplikace na prostředí, které nebylo prohlášeno za stabilní (myšleno spíše z hlediska API). Vydání 4.0 pomohlo rozseknout ten bludný kruh, kdy každý čekal na každého. *něco podobného, co teď ukazuje rozkopaný kmail.
Kopete 1.0.0 má potíže s ICQ protokolem.Hmm, žiadne som nezaznamenal. Čo konkrétne?
Amarok 2.2.2 si není schopen poradit s mojí sbírkou hudby, pravda ten adresář není z nejmenších, ale předchozí verze to zvládaly.A čo znamená, že nezvláda? Je pomalý pri skenovaní alebo čo?
KWin stále nemá OSD pro navigaci na plochách.Viď. screenshot...
Ad Amarok: při procházení velkého adresáře zkolabuje někde mezi 30-40%. Prostě se vypne (více budu moci dohledávat dnes večer). Tatáž verze funguje bez problémů se sbírkou cca třetinového rozsahu.Byly problémy s duplicitami, oprava bude v 2.3. Amarok crashes when doing full collection scan
Nedávno jsem zkoušel verzi 4.3.4 z distribuce a pořád je to oproti 3.5.10 zoufalost. V "ovládacím centru" chybí spousta základních nastavení nebo jsou nefunkční (např. tiskárna/tiskový systém, přihlašovací obrazovka), Konsole strašně pomalu vykresluje a scrolling je spíš parodie na slide-show, LCD Weather plasmoid nenalezne žádnou stanici (ani např. London, Washington). Všechny ty omalovánky jsou navíc strašně roztahaný, všechny widgety plejtvají neuvěřitelně místem.
Velká chyba a oslabení pro Linuxový desktop, které pro uživatele přineslo jen sníženou funkcionalitu a zklamání. GNOME vývojáři se doufám tímhle chybným rozhodnutím "spálit za sebou mosty a začít na zelený louce" dostatečně poučili a nová řada bude evolucí.