Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdar, tak ako vzdy vyuzivam blog ako poradnu.... nevadi.
Predstavte si ze chcete byt napriklad provider internetu, a chcete si robit reklamu. A to takym stylom, ze mate nejaku databazu IPciek svojich klientov, a chcete, aby urcitym klientom pri prehliadani stranok na nete zobrazovalo pop-upy vlastnej vyroby, ci uz kazde n-te nacitanie nejakej stranky alebo kazdu n-tu minutu. Akym sposobom sa nieco taketo riesi? Diki za rady. PS: pls nerieste v diskusii ze pop-upy su zle ;)
Tiskni
Sdílej:
Řeší se to zasahováním do přenášených dat, což je jednak pěkně hnusné a jednak asi docela náročné udělat spolehlivěa hlavne protizakone
Tento zakon sa netyka http protokolu!
zprávu podanou telefonicky, telegraficky nebo jiným podobným způsobemAle to víš, že týká
Umel bych si to predstavit, kdyz bys mel treba sit wifi hotspotu a poskytoval tu sluzbu zadarmo a zakaznici by to meli defakto ve smlouve(byt treba ustni). Pokud to zavedes chudakum zakaznikum, co maj pripojeni domu, bude to pekny humus. Realizace mozna pres proxy, ale i tak je to osklive, jelikoz modifikujes treba kod nejakeho XMLHttpRequestu a dana webova aplikace se z toho posere, protoze na to samozrejme neni pripravena. Nevim. Toto bych nedelal.
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 80 -j REDIRECTPotom si napiš filter (info), který pozmění třeba
<body atributy> na <body atributy><script>popup();</script>
. Nakonec mi napiš na jenda (a) hrach (t) eu rozsahy IP nebo reverzní záznamy poskytovatele, pro kterého to děláš, ať tě můžu přidat do databáze.