Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdar, tak ako vzdy vyuzivam blog ako poradnu.... nevadi.
Predstavte si ze chcete byt napriklad provider internetu, a chcete si robit reklamu. A to takym stylom, ze mate nejaku databazu IPciek svojich klientov, a chcete, aby urcitym klientom pri prehliadani stranok na nete zobrazovalo pop-upy vlastnej vyroby, ci uz kazde n-te nacitanie nejakej stranky alebo kazdu n-tu minutu. Akym sposobom sa nieco taketo riesi? Diki za rady. PS: pls nerieste v diskusii ze pop-upy su zle ;)
Tiskni
Sdílej:
Řeší se to zasahováním do přenášených dat, což je jednak pěkně hnusné a jednak asi docela náročné udělat spolehlivěa hlavne protizakone
Tento zakon sa netyka http protokolu!
zprávu podanou telefonicky, telegraficky nebo jiným podobným způsobemAle to víš, že týká
Umel bych si to predstavit, kdyz bys mel treba sit wifi hotspotu a poskytoval tu sluzbu zadarmo a zakaznici by to meli defakto ve smlouve(byt treba ustni). Pokud to zavedes chudakum zakaznikum, co maj pripojeni domu, bude to pekny humus. Realizace mozna pres proxy, ale i tak je to osklive, jelikoz modifikujes treba kod nejakeho XMLHttpRequestu a dana webova aplikace se z toho posere, protoze na to samozrejme neni pripravena. Nevim. Toto bych nedelal.
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 80 -j REDIRECTPotom si napiš filter (info), který pozmění třeba
<body atributy> na <body atributy><script>popup();</script>
. Nakonec mi napiš na jenda (a) hrach (t) eu rozsahy IP nebo reverzní záznamy poskytovatele, pro kterého to děláš, ať tě můžu přidat do databáze.