Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Baví mě dobré reklamy. Asi jako mnoho jiných mě rozesmívá 'Bóbika', ačkoliv jiní protestují.
Podobně srdečně jsem se smál, když jsem viděl reklamu na sportku se sloganem "Větší než obvykle?". Tentokrát hrál hlavní roli pravděpodobně Michelangelo (mohl to být ale třeba jiný renesanční umělec, který prostě jen kopíroval, nebylo to nic neobvyklého).
V reklamě je Davidův penis zcela mimo dnešní i tehdejší průměrná měřítka, je to prostě veleobr. Umělcova milenka, která má sochu ohodnotit, zcela zjihne a zajiskří jí oči. Výsledek, který umělec upravil, vidíte na fotce.
Prostě vtipná zápletka, perfektní fór. To si zjevně nemyslí slavná rada (ani nevím která, je jich víc a nikde se o tomto případu nepíše). Protože by mohly asi holčičky získat nesprávné informace a chlapečci by mohli získat mindrák, je orgán rozostřen! Vtip je v hajzlu, reklama je trapná, nepochopená, na nic. Pointa se nedostaví, nemá důvod.
Jiná reklama, snad Telecom, každopádně na ADSL. S heslem "Komunikace nebyla vždy tak snadná." Je to také více reklam na stejné téma. Ale jedna z nich je odporná a cynická - a přesto se vysílá vesele dál.
Voják v první světové válce (spot je černobílý a popraskaný, aby evokoval starý autentický film) běží přes frontovou linii, vyhýbá se ostnatým drátům, krčí se za trosky a kryje se. Na zádech má roli telegrafního drátu a utíká, aby navázal spojení. Náhle letí granát, voják se rozhlíží za zvukem a ...
Granát dopadá přesně na něj, je vidět odlétnuvší kus těla. Vše uzavírá cynický a odporný komentář: Komunikace nebyla vždy tak snadná.
Vojáky z první světové války, legionáře, odbojáře, letce RAF a další odvážné lidi považuji za opravdové hrdiny. Hlavní roli nehraje jejich národnost, zejména ne u těch ze (první) světové války.
Jenom proto, že jsou mrtví, ať už zemřeli tehdy, nebo později stářím, si z nich dnes můžeme dělat hnusnou 'legraci' kvůli nějakému zasranému telefonu?!?!?! Kde je úcta k předkům, úcta k tradici a historii a úcta k hrdinům?
Nechci to opakovat, ale národ, který nezná a neocení svou historii, je odsouzen k tomu si ji znovu prožít.
HANBA!!
Tiskni
Sdílej:
Další, co tu má naučené ,,válka je ošklivá a zlá, nesmím si z ní dělat srandu``
Já zase doporučuji skouknout film Země nikoho, je z oné války a je docela na palici. Kdyby to tak bylo, jak se ve filmu uvádí, tak nevim, taková nenávist se jen tak nevidí.
na obrazovce by se tušim díky našim super zákonům neměly objevovat pohlavní orgány (určitě ne před 22. hodinou, možná dokonce vůbec). Ale že by se neměly objevovat ani na sochách? To mi přijde hodně směšný.Proste pochop, ze zadouci je ochrana pred realitou jakoz i pred umenim ve prospech braku a nevkusu (=vkusu vetsiny). Kdyz se ti to nelibi, nesleduj masova media ;) PS. Stejne podle televize vsechny skosi ptaci virus, tak jakypak copak :P