abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Konverze .docx na .odt

    1.4.2007 22:01 | Přečteno: 6734× | Linux | Výběrový blog | poslední úprava: 1.4.2007 22:02

    Začínají mi chodit soubory s příponou, která končí na x. Ano, .docx, .pptx a podobné krásy. Jak na ně?

    Jsou přece "Open", tak by to mělo nějak jít... Nechtělo se mi ale pitvat ve vnitřnostech, tak jsem radši pohledal nějaký skriptík. Nenašel. (Špatně jsem hledal?) Ale nakonec jsem se k výsledku dobral. Bez záruky, jen tip.

    Novell má pro svou verzi OpenOffice.org hotový plugin, který podle všeho funguje. Ale já tuto verzi OOo pochopitelně nemám, nemám dokonce ani SUSE. Ale znáte to, dokud to sami nezkusíte...

    1. Stáhněte si rpm s pluginem.
    2. Otevřete ho např. v Krusaderu nebo jiném programu, který k němu přistupuje jako k archivu a ne jako k balíčku. Na RPM systémech vám nabídne jeho instalaci, to bych asi nezkoušel, i když možná to bude jedno...
    3. V archivu odf-converter-1.0.0-5.i586.rpm se přesuňte do adresáře /usr/lib/ooo-2.0/program, kde se nachází utilita OdfConverter. Tu vykopírujte do nějakého, třeba dočasného, adresáře, je to normální binárka.
    4. Má nestandardní parametry, vypadá jako exáč z Windows (hehe, multiplatformita...;-)). Přepínač pro argumenty je /, ne -, jak jsme zvyklí.
    5. $ ./OdfConverter /I takovi.docx /O t.odt /DOCX2ODT
      [INFO][takovi.docx] Converting file: takovi.docx into t.odt
      progress:w:pPrprogress:w:..atd...][takovi.docx] Conversion succeeded
      [INFO][takovi.docx] Total conversion time: 00:00:01.6020480
      Done.
      
    6. Hotovo. Alespoň mně to dokument převedlo - netuším, jestli je to funkční obecně, ale snad jo. Každopádně je to jenom dočasné řešení, než se podpora pro Open XML objeví v OOo standardně.
    Klíčová slova: docx2odt, docx, ODF, ODT        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.4.2007 22:15 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Myslím, že tohle můžeš přidat i do FAQ
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    1.4.2007 22:18 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Prvně to nechám projít korekturou čtenářů... ;-) Pokud uvidím, že to má smysl, dám to do FAQ. Nezapomenu na to...
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    1.4.2007 22:21 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Tak to nevím, vzhledem k tomu, že většina z nás je, ohledně jazykových schopností a vloh, daleko pod tebou ... ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    1.4.2007 22:26 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Můj mozek je prostý, neschopný větších obecných úvah a o to raději zkoumá různé extrémní případy. A tak si říká "co kdyby všichni...?", ale odpověď opět nenachází.
    2.4.2007 00:48 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Prvně to nechám projít korekturou čtenářů... ;-) Pokud uvidím, že to má smysl, dám to do FAQ. Nezapomenu na to...
    Zvláštní úvaha, vzhledem k tomu, že ve FAQ by tu korekturu mohli provést přímo, zde naopak jen opisovat. Asi byly myšleny poznámky.

    Smysl to má, protože jste to potřeboval a není vyloučeno, že to bude brzy potřebovat někdo další (FAQ je poněkud nešťastné pojmenování - protože ty opravdové "frequently asked" záležitosti jsou ty největší banality - asi by se spíš hodilo "possibly asked" ;-)).
    1.4.2007 22:15 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Pěkné. Doufám, že se mi to nebude hodit :-) Ale proč zase do blogu? Je tu FAQ...

    Na "vykopírujte" musí mít člověk fantazii a ta mi schází :-(
    brk avatar 1.4.2007 22:36 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Ale proč zase do blogu? Je tu FAQ...

    FAQ bych si teď určitě nepřečetl, pouze bych se k němu možná dogoogli v případě potřeby. Tak už mám alespoň v povědomí, že to takhle jde a kde to hledat. Někdy "špatné" místo nemusí být na škodu.

    USE="-qt -kde"
    1.4.2007 22:49 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Proč je teda dole na HP seznam naposledy změněných faqů? Proč to tak nedělají všichni? Pytlík by si to jinak nepřečetl...
    1.4.2007 22:52 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Kdyby pan Ott vystupoval pod přezdívkou Prapolévka, tak mu to řeknou i jiní lidé než já. Takhle se to chudák nedozví. Zlatá anonymita.
    brk avatar 2.4.2007 19:47 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    "Často kladené otázky (anglicky FAQ) jsou kolekcí předem zodpovězených otázek, na které se čtenáři často ptají v diskusním fóru."

    Ignore, najdi mi prosím zde ve fóru alespoň tři dotazy na tenhle problém, ať je vidět, že je to často kladená otázka a patří to tam.
    USE="-qt -kde"
    2.4.2007 20:06 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Strejdo, o co ti jde? Jednoduchý fakt: mám pravdu. Název té sekce a její popisek je poplatný době jejího vzniku a problému, který se tenkrát řešil. Dnes se sekce FAQ posunula jinam a dále. Ty možná můžeš předstírat, že to nevíš, ale...

    Stejně tak bych mohl citovat Leoše Literáka, který se v minulosti vyjádřil v tom smyslu, že blogy nejsou místem pro uchovávání hodnotných informací a návodů a že je lépe to dávat jinam (kam asi?). (Verze vycházející z mé paměti. Tu citaci by to fakt chtělo, ale nemám čas ani chuť na každého ferdu, co si zrovna usmyslel, že Ignor nemá pravdu a je třeba na to veřejně poukázat.)
    2.4.2007 20:12 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Krom toho vím minimálně o jednom záznamu ve FAQ, na jehož téma byla v okamžiku jeho napsání právě jedna otázka v diskuzím fóru. Tu otázku jsem položil já a záznam do FAQ přidal, pokud si dobře vzpomínám, Michal Vyskočil (ale nejsem si jistý).
    brk avatar 2.4.2007 20:22 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Synovče, nemáš pravdu. Účel FAQu je daný a jestli se z toho časem stalo spíš něco jako wiki, tak by se to mělo i přejmenovat. Tohle je akorát matoucí.
    USE="-qt -kde"
    2.4.2007 20:32 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    No jo strejdo, Mácha taky kdysi psal, že "oučelem hlavním jest slaviti májové přírody krásu", ale to byla jen taková jako kamufláž. Co je psáno, není dáno.

    Ale souhlasím, že ten název je nevyhovující. Můžeš to dát do bugzilly :-) Každopádně selský rozum dává ("polidsku, né podle práva"), že brazilionkrát lepším místem je FAQ, a hádat se o tom, když už teď víme, že to tam stejně skončí (aniž by byly položeny tvé tři kouzelné dotazy v poradně), je více než mírně dětinské :-D

    Nic ve zlym, jinak jsi mi sympatickej, mám o tobě doma knihu :-)
    brk avatar 2.4.2007 20:43 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    No dobře, stačil by jiný název, RSS kanál a taky jsem pro, aby to patřilo tam. :o)
    USE="-qt -kde"
    freshmouse avatar 1.4.2007 22:32 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Já je otevírám pomocí rm. A jestli tam jsou důležité věci, to už se nikdy nedozvím. :-)
    Chytrex avatar 2.4.2007 00:02 Chytrex | skóre: 30 | Bohumín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    +1
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS .:. define QUESTION ((bb) || !(bb)) .:. Odmítám vaši realitu a nahrazuji ji svou vlastní..
    2.4.2007 00:15 ronny | skóre: 15 | blog: lake bodom | 3nec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    +1
    Metal smajdalfe, METAL!
    2.4.2007 11:27 HonzaRez | skóre: 19 | blog: Jsou_mezi_nami
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Mně Krusader RPM otevírá jako archiv, instalaci mám až jako další možnost, takže tato možnost tady je. Rozhodně vyzkouším, díky.
    http://bandzone.cz/_90972
    21.11.2007 11:58 Jindřich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konverze .docx na .odt
    Pěkný tip, díky. Po "vykuchání" funguje přirozeně i pod Windows, a to oběma směry.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.