Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Začínají mi chodit soubory s příponou, která končí na x. Ano, .docx, .pptx a podobné krásy. Jak na ně?
Jsou přece "Open", tak by to mělo nějak jít... Nechtělo se mi ale pitvat ve vnitřnostech, tak jsem radši pohledal nějaký skriptík. Nenašel. (Špatně jsem hledal?) Ale nakonec jsem se k výsledku dobral. Bez záruky, jen tip.
Novell má pro svou verzi OpenOffice.org hotový plugin, který podle všeho funguje. Ale já tuto verzi OOo pochopitelně nemám, nemám dokonce ani SUSE. Ale znáte to, dokud to sami nezkusíte...
$ ./OdfConverter /I takovi.docx /O t.odt /DOCX2ODT [INFO][takovi.docx] Converting file: takovi.docx into t.odt progress:w:pPrprogress:w:..atd...][takovi.docx] Conversion succeeded [INFO][takovi.docx] Total conversion time: 00:00:01.6020480 Done.
Tiskni
Sdílej:
Prvně to nechám projít korekturou čtenářů...Zvláštní úvaha, vzhledem k tomu, že ve FAQ by tu korekturu mohli provést přímo, zde naopak jen opisovat. Asi byly myšleny poznámky. Smysl to má, protože jste to potřeboval a není vyloučeno, že to bude brzy potřebovat někdo další (FAQ je poněkud nešťastné pojmenování - protože ty opravdové "frequently asked" záležitosti jsou ty největší banality - asi by se spíš hodilo "possibly asked"Pokud uvidím, že to má smysl, dám to do FAQ. Nezapomenu na to...
Ale proč zase do blogu? Je tu FAQ...
FAQ bych si teď určitě nepřečetl, pouze bych se k němu možná dogoogli v případě potřeby. Tak už mám alespoň v povědomí, že to takhle jde a kde to hledat. Někdy "špatné" místo nemusí být na škodu.
rm
. A jestli tam jsou důležité věci, to už se nikdy nedozvím.