Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
kutil.com obsazená kutil.net obsazená kutil.org obsazená
Nastala chyba při nahrávání http://kutil.org/: Neznámý hostitel kutil.org
ferdamravenec.net
remotehost.com obsazená remotehost.net obsazená remotehost.org obsazená
Proč? Nepřipadal byste si dostatečně světový?
Beru v uvahu jen *.net *.org *.comVarianta 2: Nechce si pripadat jako vul, aby platil nekolikanasobek ceny za tu samou sluzbu?Proč? Nepřipadal byste si dostatečně světový?
cz
před deseti lety?
localhost.com obsazená localhost.net obsazená localhost.org obsazená localhost.biz obsazená localhost.info obsazená localhost.name nelze registrovat
laborator.org
nebo laborka.org
Čekáš odpověď a neumíš se správně ptát. Jaké je zaměření těch subdomén?
Hmm...Čekáš odpověď a neumíš se správně ptát. Jaké je zaměření těch subdomén?
nazev by mel byt neutralni, protoze domena bude obsahovat nekolik subdomen - kazda s uplne jinym zamerenim.
To nic nemění na tom, že to mohl napsat konkrétně, třeba něco ve stylu:
No a bude tam n subdomén, jedna o vaření, druhá o programování,
třetí o oblékání a čtvrtá o vesmíru.
lamka.org
? Nebo bfu.cz
(jiné nejsou volné), případně opačný no-bfu.org
? Další možnosti jsou např. no-lama.org
nebo klikos.org
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
mk-sys.cz
(2.8.2002) a kdy byla poprvé registrována doména kubecek.cz
(5.3.2003). Opravdu si myslíte, že bych tu doménu neměl, kdybych ji chtěl?
http://www.mk-sys.cz/
):
Stránky bohuľel jeątě nejsou hotové.
Za 3 roky bylo dost času, ne? http://www.mk-sys.cz/
něco najdete, takže pokud jste se tam podíval, bylo to čistě na základě vašeho osobního hnutí mysli, asi tak, jako kdybyste se podíval na jakékoli jiné náhodně zvolené URL a divil se, že tam nic není. :-) Což ale neznamená, že na tom serveru žádný web není - viz např. tipovačka nebo pro záložní server pro online přenosy z basketbalu.
Ale díky za upozornění na tu diakritiku, podívám se na to.
Tiskni
Sdílej: