Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Mozilla Corporation uvedla webový prohlížeč Firefox 3 ve 47 jazycích včetně češtiny pro 3 platformy. Během 3 let bylo provedeno na 15 tisíc změn a novinek. Výsledkem je rychlejší a bezpečnější prohlížeč, který se snáze používá. Stáhne si ho rekordní počet lidí během 24 hodin?
Tiskni
Sdílej:
… zkruvený…Když neumím ani nadávat, tak nenadávám, ne?
.... tak je mi tě docela moc líto.Tahle věta je u tebe docela profláklá. Nicméně zpět k tématu. Nějak tady bylo poslední dobou pře-firefoxováno. Navíc. Smysl takového blogpostu mi jaxi unikl. Jestli jsi nám chtěl oznámit, že vyšel Firefox, tak to už jsme věděli i bez tebe. A Pokud mi chceš začít nadávat, co jsem to za debila a proč teda vůbec čtu tvůj blog, tak četl jsem ho proto, že jsem čekal zajímavé info, něco navíc. Ne oznámení o vydání.
Novějí se tam dát nemohla, protože Firefox obsahuje šifrovací algoritmy, jejichž export je jistým způsobem regulován.Můžeš to nějak rozvést?
[01:35] <judas_iscariote> m4r3k: newer versions are not available in the media though, that's because of some silly regulations of the US goverment. [01:36] <m4r3k> judas_iscariote: really? [01:36] <judas_iscariote> the US goverment imposes certain regulations on software that contains cryptographic code.. [01:38] <m4r3k> judas_iscariote: this was problem with cryptoapi kernel... but i thought they don't have any export regulation about cryptography anymore [01:38] <judas_iscariote> m4r3k: so, openSUSE has to make a declaration of what software included in the distro contains such code... [01:38] <m4r3k> judas_iscariote: ok [01:38] <judas_iscariote> at a certain period of time.. hence it has to become frozen at certain point.. [01:39] <m4r3k> judas_iscariote: ok, thanks... interestingNová verze tak bude muset přijít přes updates repository, kdybychom ji chtěli mít na instalačních médiích, tak bychom museli odložit vydání, aby se to stihlo oznámit US úřadům. A v updates se to nemůže objevit minimálně do 19., kdy bude release.
Nehledě na to, že firefox není pod GPLJak to že ne?
marek@mantisha:~> rpm -qi MozillaFirefox Name : MozillaFirefox Relocations: (not relocatable) Version : 2.9.95 Vendor: SUSE LINUX Products GmbH, Nuernberg, Germany Release : 24 Build Date: Út 3. červen 2008, 22:29:29 CEST Install Date: Ne 8. červen 2008, 01:04:26 CEST Build Host: dale.suse.de Group : Productivity/Networking/Web/Browsers Source RPM: MozillaFirefox-2.9.95-24.src.rpm Size : 3159283 License: GPL v2 or later; LGPL v2.1 or later; MOZILLA PUBLIC LICENSE (MPL/NPL) Signature : DSA/SHA1, Út 3. červen 2008, 22:32:18 CEST, Key ID a84edae89c800aca Packager : http://bugs.opensuse.org URL : http://www.mozilla.org/ Summary : Mozilla Firefox Web Browser Description : Mozilla Firefox, formerly known as Phoenix and Firebird, is a redesign of the Mozilla browser component, similar to Galeon, K-Meleon and Camino, but written using the XUL user interface language and designed to be cross-platform. It is a stand-alone application instead of part of the Mozilla Application Suite. Authors: -------- Mozilla Foundation <drivers@mozilla.org> Distribution: openSUSE 11.0 (i586)Zkus se na to zeptat balíkářů.
[01:36] <judas_iscariote> the US goverment imposes certain regulations on software that contains cryptographic code..Hm. Kto pozná históriu PGP tak už o tom počul. Ale myslím, že od tých čias už bol zákaz zrušený (resp. na blackliste ostalo len zopár krajín). U.S. Bureau of Industry and Security : Under the January 14 [2000] regulations, any encryption commodity or software, regardless of key length, can now be exported under a license exception after a technical review to any non-government end-user worldwide, except for sanctioned or embargoed countries.
after a technical review
run-mozilla.sh: Cannot execute
noexec přimountovanýho fssypu popel na hlavu, ale dost dobře nevim o co jde...
./firefox-bin
. To zaručeně funguje /home/rat/Desktop/firefox/firefox-bin: error while loading shared libraries: lib jemalloc.so: cannot open shared object file: No such file or directory
nepomáhal na fórechjo to sem viděl ^^
Používám (budu používat) to, co je pro mě za dané situace nejvýhodnější.byl opatrný. Nejvýhodnější v kráktodobém horizontu nemusí automaticky znamenat v dlouhodobém horizontu. Například pokud ses rozhodl, že už nikdy Linux používat nebudeš, tak je to pro tebe zcela jistě výhodné. Pokud ses rozhodl, že počkáš, až dané produkty někdo pro tebe na Linux naportuje, tak je to pro tebe možná nevýhodné, protože, proč by to někdo dělal, když ty používáš windows a tedy nevytváříš poptávku.