Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Toz si tak ctu ve volnych mistech na UP a ohromily mne naroky zamestnavatele viz nize a premyslim zda je to vubec realny v jednom cloveku.
aktivní vynikající znalost programovacího jazyka C++, C# a prostředí Microsoft.NET Framework, Linux PERL a OS Linux - znalost SQL databází (Oracle, PL/SQL) - praxe v oblasti programování systémů kontroly a řízení nebo technologických informačních systémů, informačních systémů nebo procesorů vítána.
Tiskni
Sdílej:
Soda no
Dle mne neni v silach jednoho cloveka vyborne zvladnout ani jeden pozadavek.
Zvládnout se to dá, ale rozhodně ne vše na vinikající úrovni, těžko by jeden člověk mohl sledovaj vývoj, trendy, novinky všeho ikdyž, vyjímka potvrzuje pravidlo.
A to je ten problém, teď si někteří říkají "nebudu dělat pod 15", tak zaměstnavatelé dávaj 15... Kdyby si všichni řekli že "nebudeme dělat pod 30" tak zaměstnavatelé dávaj 30.
Škoda že se vždycky najde nějakej chudák co je vděčnej i za těch 15...
Byla tam anglictina (coz je imho samozrejmost) a vyhodou rustina. To jsem uz radeji vynechal.
Nabizeli plat 40 kKc .
Takže bych tyhle inzeráty nebral vážne, a snažil se personalistu obejít, kontakt napřímo je nejlepší. Pokud to nejde, zvážil bych jestli vůbec mrhat mým časem.Docela dobrý filtr je vykašlat se na všechny inzeráty, kde píšou "pro našeho významného klienta" (Pokud se budoucí potenciální zaměstnavatel neobtěžuje ani podepsat, tak to o něm něco vypovídá) Vykašlat se na personální agentury je taky dobrý filtr.
Bohužel řada firem dnes outsourcuje svůj výběr zaměstnanců ...Bohuzial rada firiem dnes outsourcuje nie len vyber, ale aj priamo svojich zamestnancov. Zohnat dnes dobru pracu programatora a nestat sa cvicenou opicou pendlujucou co pol roka medzi bankou, poistovnou, dalsou bankou a dalsou poistovnou je vcelku umenie.
Bohuzial rada firiem dnes outsourcuje nie len vyber, ale aj priamo svojich zamestnancov. Zohnat dnes dobru pracu programatora a nestat sa cvicenou opicou pendlujucou co pol roka medzi bankou, poistovnou, dalsou bankou a dalsou poistovnou je vcelku umenie.Njn, hledání teplého místečka je čím dál tím těžší. Já mám naštěstí dobrodružnou povahu, takže mi to alespoň zatím nevadí.
V té chvíli ale člověk většinou ví, o jakou firmu se jedná, a může se snažit tyto individua obejít.Když se povede obejít HR, tak je všecho OK :).
Vykašlat se na personální agentury je taky dobrý filtr.To hej, ale len v pripade, ze mas aspon hrube ponatie o firmach pohybujucich sa v Tvojej lokalite a obore na trhu. Pre novacika absolutne nerealne. Takisto to vyzaduje hrozne vela casu, ci uz pri selekcii oslovitelnych firiem, alebo pri absolvovani samotnych pohovorov, pretoze mnohokrat sa clovek dozvie len "Dostavte sa na pohovor", ale o technologickom backgrounde a fungovani firmy sa nedozvie zhola nic. Zaroven ma obmedzeny casovy limit ( a tym padom vyber ), za ktory to musi stihnut, pretoze nie kazda firma vam da 2 mesiace na rozhodnutie. A pokial do toho tlaci ekonomicka situacia daneho jedinca, je to v prdeli totalne.
Pre novacika absolutne nerealne.Rozhodně ne absolutně.
Ja nabyl dojmu ze jde o nevydareny projev soudruzky personalistky. Slovo Linux asi uz nekdy slysela, ale PERL ......
Než se vyzvracíte, zkuste si vyjít mezi lidi do praxe. Asi pak pochopíte, že Mr. Ponkrác má tentokrát 100% pravdu.Mezi lidi v praxi chodím pravidelně, a i lidi ze staré školy potkávám, a řekl bych, že v dnešní situaci má astrolog Ponkrác pravdu možná tak z pár procent maximálně, ale to má každý, že :D.
Lidé ze staré školy z doby kdy počítače měly tvrdé hw limity, vývojové nástroje nebyly tak na výši jako dnes a muselo se něco umět – jejich znalosti jsou mnohem výše, než dnešní generace.Na druhou stranu požadavky na program nebyly nijak náročné a samotné programy nebyly ani nijak velké, takže šlo mít přehled nad nižšími funkcemi programu. Zde by se hodila ukázka z hradlových polí
Tie poziadavky su v prvom rade absurdne (vynikajuca znalost .net a linuxu?), o ich "obtiaznosti" sa da diskutovat. Tak isto ako o pojmoch ako vynikajuci, sam si nie som isty, ze existuje clovek, co zvlada len obycajne c++ vynikajuco (ak si to myslite o sebe, tak co je "protected abstract virtual base pure virtual private destructor" a na co sa pouziva?). O vynikajucej znalosti OS Linux radsej ani nevravim (clovek je rad ak sa vyzna aspon nejak v jednom zo subsystemov...).
Samozrejme, najst cloveka, ktory by to nejak vsetko zvladal (to je zrejme to, co skutocne chcu) nie je zas tak tazke, ale potom si tam nepisem slova ako "vynikajuci".
Lidé ze staré školy z doby kdy počítače měly tvrdé hw limity, vývojové nástroje nebyly tak na výši jako dnes a muselo se něco umět – jejich znalosti jsou mnohem výše, než dnešní generace.
Tvrde hw limity? Obycajne zjednodusenie pre nejake konstanty, dnes sa vacsinou programuje univerzalne pre lubovolne stroje/jazyky/systemy.
Navíc díky věku mají i značné praktické zkušenosti. Dnešní generace už nemá šanci (pokud vysloveně se člověk s pevnou vůlí nerozhodne a tvrdě nebude roky dřít) takové znalosti získat.
Takze sam priznavate, ze porovnavate neporovnatelne alebo si myslite, ze ta stara generacia na zaciatku svojej kariery vedela to, co teraz?
Len taky mierny dodatok. Samozrejme je v IT momentalne kopa pozicii ala copy & paste a tu kliknut, tam kliknut. Problem je, ze tie pozicie vznikli kvoli zvysovaniu zaujmu o IT (prevazne kvoli vyssim platom) u ludi, ktorych to skutocne nezaujima. V minulosti sa o IT zaujimali prevazne ludia, co to robili lebo ich to zaujimalo. Samozrejme to neznamena, ze dnes uz to nikoho nezaujima. Pocet ludi, co sa o IT zaujima bude v cistych cislach priblizne rovnaky ako u "starej" generacie (predsa len tu geekovitost treba mat asi nejak v krvi). Percentualny podiel je samozrejme niekde inde, ale to nemusi nikoho nijak extra trapit.
Kazdopadne clovek, co ovlada c++ na vynikajucej urovni by to asi mal rozpoznat a pripadne aj vediet pouzit, ked uz to v danom jazyku je (akokolvek je pouzitie nepravdepodobne). Navyse nieco take malo sluzit len ako priklad, ze sa nenajde zrejme len tak niekto, komu by nejaka cast c++ nerobila problemy (obvzlast ak uvazujeme stl a boost, co su celkom bezne c++ kniznice).
Jo a o tom jestli nekdo umi nebo neumi c++ to samozrejme nic nerika...
O tom, ci taky clovek c++ (len) vie som sa nikde nic nevravel.