Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
pružný layout přes celé, ale on je pak takový "nudný" (zlí jazykové mi to řekli i do očí).Zlí jazykové mají patrně pocit, že nejlepší je jejich layout, který začíná
<table width="800">Takže se na zlé jazyky vyprdni. Btw, nápad je to zajímavý, ale dost matoucí. Menu sice člověk nakonec najde, ale až po té, co chvilku myší šmejdil a klikal na File Edit atd.
Zlí jazykové takoví: viz [redacted].
Já je naučil CSS a PHP a oni na mě takhle! Teda Radim a toho jsem nic neučil.
CSS
a max-width
.
expressions
.
expressions
jsou v CSS taky plně validní, pouze nesplňují žádný z levelů, které dnešní prohlížeče umí, ale nějaký vyšší (dosud, a asi nikdy, nevydaný). A s tím musí umět prohlížeče zacházet. CSS je totiž od začátku stavěno jako plně dopředu kompatibilní, takže pokud má CSS správnou syntaxy, musí si s ním prohlížeč poradit, i když bude obsahovat pro něj neznámé atributy nebo hodnoty.
Webdesigner navíc moc nemůže brát do úvahy šířku monitoru, protože jeho web se může zobrazovat na displeji mobilu i na širokoúhlém LCD panelu.Mobily, které jsou schopny zobrazit např. jen 20 znaků na řádek, bych příliš v úvahu nebral. Lepší je pro ně vytvořit vlastní šablonu pro médium handheld (což má i další výhody) - i když nevím, do jaké míry to umí prohlížeče v mobilech správně použít.
rozhodně lepší výsledky dostane použitím proměnné šířky layoutu omezené minimem a maximální délkou řádku, než jedním obrázkem na pozadí, do kterého se musí všechno vejítJde o to, co je cílem. Pokud je cílem, aby se to vešlo do obrázku, musí se to tam vejít (když si to zákazník přeje a nechce ustoupit). Není to samozřejmě dobré, ale často se opravdu vybírá jen ze skutečně špatných řešení to nejméně špatné.
proč je to tak malé? protože autor neumí udělat layout stránky tak, aby se rozšiřoval podle rozlišení. typický problém: "Optimalizováno pro ..."
To chceš udělat několik pozadí a měnit je Javascriptem? Díky, nechci.
btw, jestli chceš používat Mac-like dekorace, tak si prosím tě přehoď pořadí tlačítek v rámu okna. tohle vypadá s prominutím trapně...
To v Gnome není tak snadné.
To chceš udělat několik pozadí a měnit je Javascriptem? Díky, nechci.Ne. Jediné rozumné řešení je žádné takové pozadí nepoužívat. Ostatně dělat vnější rámeček kolem celé webové stránky je nesmysl, ten rámeček už vám udělá webový prohlížeč. Takže jakýkoli další rámeček je jen plýtváním místa. Bohužel udělat web "rámeček v rámečku" je stále oblíbené, na první pohled to vypadá líbivě. Do té doby, než máte web začít používat, nebo než web opustí grafikův editor a je nutné do něj dostat skutečné texty. Pak se ukáže, že design webu, který by se náramně vyjímal vytištěný a pověšený na zdi, se pro praktické použití moc nehodí.
To chceš udělat několik pozadí a měnit je Javascriptem? Díky, nechci.
No, asi máš pravdu. já bych se s tím taky moc nemazal:)
To v Gnome není tak snadné.
stačí upravit v gconf-editoru: /apps/metacity/general/button_layout
No nevím, prvně jsem kliknul na ty tlačítka v pravém horním rohu, potom klasicky na to menu (File, Edit, View, ...), když to nic neudělalo, zkusil jsem tu navigaci, kterou jsem předtím ignoroval, protože měla natolik odlišnou barvu (a nehodící se) od zbytku webu, že jsem myslel, že je to nějaká reklama. No nic. Je to bída, ale nějak se začít musí.
Minule si mi nevysvětlil co je ona záhadná chyba s float v IE, tak mě vlastně napadá, proč to sem píšu... Zkus to menu předělat na seznam. Jestli to taky není chyba v IE teda.
Jinak bych nedělal pevnou výšku, ten scrollbar uvnitř nevypadá dobře.
No nevím, prvně jsem kliknul na ty tlačítka v pravém horním rohu, potom klasicky na to menu (File, Edit, View, ...), když to nic neudělalo, zkusil jsem tu navigaci, kterou jsem předtím ignoroval, protože měla natolik odlišnou barvu (a nehodící se) od zbytku webu, že jsem myslel, že je to nějaká reklama.
Proto jsem to zesvětlil, ale budu muset víc. Reklama takhle? Ono je to výrazné, aby to kontrastovalo s grafikou a tudíž aby šlo poznat, že to je podstatné. Reklama mě fakt nenapadla.
Minule si mi nevysvětlil co je ona záhadná chyba s float v IE, tak mě vlastně napadá, proč to sem píšu... Zkus to menu předělat na seznam. Jestli to taky není chyba v IE teda.
Zapomněl jsem na to. Když dám prvek1 a pod něj (v kódu) prvek2, pak dám prvek1 odplavat (odfloatovat) doprava a prvek2 dostane pravý okraj (margin). Prvek2 se v MSIE (jinde ne) objeví pod prvkem1 jakoby měl čekat (clear: both), ač to po něm nikdo nechce.
Jinak bych nedělal pevnou výšku, ten scrollbar uvnitř nevypadá dobře.
Pak bych musel řezat obrázek, což nechci. Nebo by to přetékalo, což nechci. Nebo by se to neukázalo, což nechci.
Právě reklama se často nehodí do stránek vizuálně, takže to co se tam nehodí moje oči při zběžném prohlédnutí odfiltrují
Díky, to je zajímavý, až budu mít čas, tak se na to podívám.
BTW právě ořezem obrázku nic neztratíš a naopak ušetříš nějaká ta přenášená data uživateli.
Než jsem našel menu a zjistil, že je to ten modrej humus bijící do očí na vybledlém pozadí ... mně osobně se ty stránky zdají příšerné, ale co člověk, to názor. Nechte si to ohodnotit třeba na intervalu.
(když už, tak si mohou vypnout CSS)Běžný uživatel netuší co je CSS, takže ani neví, že se dá vypnout a už vůbec nemá ponětí jak na to.
Tiskni
Sdílej: