Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
pružný layout přes celé, ale on je pak takový "nudný" (zlí jazykové mi to řekli i do očí).Zlí jazykové mají patrně pocit, že nejlepší je jejich layout, který začíná
<table width="800">Takže se na zlé jazyky vyprdni. Btw, nápad je to zajímavý, ale dost matoucí. Menu sice člověk nakonec najde, ale až po té, co chvilku myší šmejdil a klikal na File Edit atd.
Zlí jazykové takoví: viz [redacted].
Já je naučil CSS a PHP a oni na mě takhle! Teda Radim a toho jsem nic neučil.
CSS
a max-width
.
expressions
.
expressions
jsou v CSS taky plně validní, pouze nesplňují žádný z levelů, které dnešní prohlížeče umí, ale nějaký vyšší (dosud, a asi nikdy, nevydaný). A s tím musí umět prohlížeče zacházet. CSS je totiž od začátku stavěno jako plně dopředu kompatibilní, takže pokud má CSS správnou syntaxy, musí si s ním prohlížeč poradit, i když bude obsahovat pro něj neznámé atributy nebo hodnoty.
Webdesigner navíc moc nemůže brát do úvahy šířku monitoru, protože jeho web se může zobrazovat na displeji mobilu i na širokoúhlém LCD panelu.Mobily, které jsou schopny zobrazit např. jen 20 znaků na řádek, bych příliš v úvahu nebral. Lepší je pro ně vytvořit vlastní šablonu pro médium handheld (což má i další výhody) - i když nevím, do jaké míry to umí prohlížeče v mobilech správně použít.
rozhodně lepší výsledky dostane použitím proměnné šířky layoutu omezené minimem a maximální délkou řádku, než jedním obrázkem na pozadí, do kterého se musí všechno vejítJde o to, co je cílem. Pokud je cílem, aby se to vešlo do obrázku, musí se to tam vejít (když si to zákazník přeje a nechce ustoupit). Není to samozřejmě dobré, ale často se opravdu vybírá jen ze skutečně špatných řešení to nejméně špatné.
proč je to tak malé? protože autor neumí udělat layout stránky tak, aby se rozšiřoval podle rozlišení. typický problém: "Optimalizováno pro ..."
To chceš udělat několik pozadí a měnit je Javascriptem? Díky, nechci.
btw, jestli chceš používat Mac-like dekorace, tak si prosím tě přehoď pořadí tlačítek v rámu okna. tohle vypadá s prominutím trapně...
To v Gnome není tak snadné.
To chceš udělat několik pozadí a měnit je Javascriptem? Díky, nechci.Ne. Jediné rozumné řešení je žádné takové pozadí nepoužívat. Ostatně dělat vnější rámeček kolem celé webové stránky je nesmysl, ten rámeček už vám udělá webový prohlížeč. Takže jakýkoli další rámeček je jen plýtváním místa. Bohužel udělat web "rámeček v rámečku" je stále oblíbené, na první pohled to vypadá líbivě. Do té doby, než máte web začít používat, nebo než web opustí grafikův editor a je nutné do něj dostat skutečné texty. Pak se ukáže, že design webu, který by se náramně vyjímal vytištěný a pověšený na zdi, se pro praktické použití moc nehodí.
To chceš udělat několik pozadí a měnit je Javascriptem? Díky, nechci.
No, asi máš pravdu. já bych se s tím taky moc nemazal:)
To v Gnome není tak snadné.
stačí upravit v gconf-editoru: /apps/metacity/general/button_layout
No nevím, prvně jsem kliknul na ty tlačítka v pravém horním rohu, potom klasicky na to menu (File, Edit, View, ...), když to nic neudělalo, zkusil jsem tu navigaci, kterou jsem předtím ignoroval, protože měla natolik odlišnou barvu (a nehodící se) od zbytku webu, že jsem myslel, že je to nějaká reklama. No nic. Je to bída, ale nějak se začít musí.
Minule si mi nevysvětlil co je ona záhadná chyba s float v IE, tak mě vlastně napadá, proč to sem píšu... Zkus to menu předělat na seznam. Jestli to taky není chyba v IE teda.
Jinak bych nedělal pevnou výšku, ten scrollbar uvnitř nevypadá dobře.
No nevím, prvně jsem kliknul na ty tlačítka v pravém horním rohu, potom klasicky na to menu (File, Edit, View, ...), když to nic neudělalo, zkusil jsem tu navigaci, kterou jsem předtím ignoroval, protože měla natolik odlišnou barvu (a nehodící se) od zbytku webu, že jsem myslel, že je to nějaká reklama.
Proto jsem to zesvětlil, ale budu muset víc. Reklama takhle? Ono je to výrazné, aby to kontrastovalo s grafikou a tudíž aby šlo poznat, že to je podstatné. Reklama mě fakt nenapadla.
Minule si mi nevysvětlil co je ona záhadná chyba s float v IE, tak mě vlastně napadá, proč to sem píšu... Zkus to menu předělat na seznam. Jestli to taky není chyba v IE teda.
Zapomněl jsem na to. Když dám prvek1 a pod něj (v kódu) prvek2, pak dám prvek1 odplavat (odfloatovat) doprava a prvek2 dostane pravý okraj (margin). Prvek2 se v MSIE (jinde ne) objeví pod prvkem1 jakoby měl čekat (clear: both), ač to po něm nikdo nechce.
Jinak bych nedělal pevnou výšku, ten scrollbar uvnitř nevypadá dobře.
Pak bych musel řezat obrázek, což nechci. Nebo by to přetékalo, což nechci. Nebo by se to neukázalo, což nechci.
Právě reklama se často nehodí do stránek vizuálně, takže to co se tam nehodí moje oči při zběžném prohlédnutí odfiltrují
Díky, to je zajímavý, až budu mít čas, tak se na to podívám.
BTW právě ořezem obrázku nic neztratíš a naopak ušetříš nějaká ta přenášená data uživateli.
Než jsem našel menu a zjistil, že je to ten modrej humus bijící do očí na vybledlém pozadí ... mně osobně se ty stránky zdají příšerné, ale co člověk, to názor. Nechte si to ohodnotit třeba na intervalu.
(když už, tak si mohou vypnout CSS)Běžný uživatel netuší co je CSS, takže ani neví, že se dá vypnout a už vůbec nemá ponětí jak na to.