Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Když bylo úplné ticho, byl z toho nervózníTo zas bacha. S tím mají problém zase měšťáci, kteří jsou zvyklí na neustálý hluk. Mě nedělá problém ani jedno, tedy ani ticho, ani rachot. Snad i nějaké to nepravidelné rušení bych snesl, ale opravdu ticho a ťik, ťak, ťik, ťak, kuku, kuku, (a čekat zas hodinu)…no z toho mi normálně prdají žilky v hlavě.
širokopásmový bílí šum / čistý bílí šumTo te tohle vazne netrisklo do oci?
play -c 2 -n synth pinknoise band -n 2500 4000 reverb 20Vyžaduje to
sox
a funguje to pěkně (zdroj).
Jinak stačí vygenerovat bílý a pak si můžeš ekvalizérem tvarovat obálku dle libovůle. On na druhou stranu otočený také nezní vůbec špatně a též by se u toho dalo rozjímat:
play -c 2 -n synth pinknoise band -n 2500 100 reverb 20Ono by to chtělo asi nějakou řídící modulaci a pozvolna přecházet mezi nima podobně jako v Limbu.
Jinak použití bílého šumu jako maskování se dá použít v okamžiku, kdy je třeba najednou udělat v divadle nebo ve filmu (i když tam to funguje jen v kině) opravdu hrobové ticho. Stačí před tím řekněme deset-dvacet minut postupně pouštět stále silnější bílý šum a najednou ho prudce vypnout.Jo? Toho jsem si nevšiml.
Je na to nějaká "norma" kdy to je ještě normální a kdy už je to nemoc?Nemoc je to vždy od té doby když tě to začne obtěžovat nebo vadit. Též mi občas píská v uších, ale většinou je to jen krátkodobě třeba vlivem vyrovnávání tlaku (klasicky po probuzení nebo po opici). Někomu to hučí furt. Někomu do toho je všemu ještě furt někdo kecá a tak.
A někdy nevim jestli to pískání je z televize, trafíček k disku a switchi nebo to dělaj uši.50 Hz. snad ještě poznáš i poslepu, ne? Mě to teda píská na dost vysoké frekvenci a nemám s tím problém – zatím.
slabý neustálý pískáníAha. Tohle jsem přehlédl. To už by průser být mohl.
Dokonce se prodávají generátory, co umí několik druhů růžového šumů, které zní například jako svist (nebo svistot?) větru, hukot příboje nebo zvuk padajícího deště.Jinak si myslím, že než ho synteticky vytvářet je prostě dobré si něco nahrát a je to. Docela dobré jsou třeba různé ambient smyčky z různých her.
jednou jsem měl pocit, že jsem se zbláznil a furt jsem slyšel kolem sebe pípat ptáčky
- pak jsem si všiml, že po hrátkách s mikrofofonem jsem ho nevypnul a jen pohodil na okno. No a za okno si sedla sýkorka a pípala - já ji neslyšel, ale mikrofon ji pobral a pak mi pípala ze sluchátek i repráků
cat /dev/urandom > /dev/dsp
Třeba u mě nefunguje. ~.^Nejspíš není funkční emulace OSS Alsou. Některé modrení desktopové distribuce jí možná už ani defaultně nemají nainstalovanou.
aplay /dev/urandom
...hádám že se to moc lišit nebude
většinou poslouchám jednotlivě písničky z youtube - aktuálně u mě jedou písničky Lucie a Wanastovek
dost často používám sluchátka prostě jako špunty do uší - bez hudbyJak člověk jednou pozná ten rozdíl, není cesty zpětMam dojem, že tohle říkaj i fanoušci zlatých drátů...
zlatých drátůOptických nebo napájecích?
Přesně tak, navíc když je zdobí lepidlo z tavný pistole a na každý mušli cinch konektor (ukroutil se kabel)
Pod vplyvom tohoto blogu a debaty pod ním som včera objavil boží rádio: Ancient FM.
Kto má rád Blackmore's Night alebo napr. Dead Can Dance, určite ho to zaujme.
www: http://www.ancientfm.com
Amarok hlási, že je to takýto prúd: http://64.34.217.25:7066
Tiskni
Sdílej: