Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
1)
Když chci několikrát do roka vyjet na exkurzi dál než do Brna, tak často vstávám nejpozději ve čtyři ráno, abych stihl spoj.
2)
Když mluvím, třeba před stovkou lidí, tak mám se sebou zkušenost, že když to čtu, tak nemám prostor uhnout z dějové linky. Víc pracuju se sílou hlasu, zdůrazněním. Věta má začátek a konec. Není už potřeba věc dál promýšlet. Je ale, co se týče přednesu, potřeba si vybrat jedno nebo druhé. Když se rozhodnu mluvit spatra, (to už mám téma jaksi přeučené, automaticky můžu začít z kterékoli strany, jediným omezením je těch poskytnutých dvacet minut a stopky se zvonkem), mluvím tak, jak mi to mé vyšší/nižší já přinese na jazyk. Ale mám z toho projevu také pocit jakéhosi klidu, chladu, také snad určité hlasové monotónnosti, jako bych byl robot, který přestal vnímat posluchače v tom smyslu, že by jej mohli jakkoli rozhodit, a soustředí se jen na jedno, na sdělování fakt.
3)
Už si nevzpomínám, kdy jsem byl na LinuxAltu. To už musí být nějaký ten rok.
Když chci několikrát do roka vyjet na exkurzi dál než do Brna, tak často vstávám nejpozději ve čtyři ráno, abych stihl spoj.
To je škoda, protože po 16 hodinách vzhůru by ses pravděpodobně nemohl plnohodnotně účastnit párty (hádám autorským čtením, ehm).
Těmi výlety myslím návštěvy hradů, zámků, hor. A jinak tvoji poznámku tak úplně nechápu.
Párty - to je tzv. společenský večer - švédský stůl, víno, zákusky, hudba a zpěv, obsluha profesionálními pikolíky, kousky banánů a ananasů namáčené v ohřáté čokoládě hnané v uzavřeném oběhu čerpadlem jakéhosi stroje nahoru, a stékající pořád dokola dolů.
Začátek první přednášky a krátký oběd? Podle tvé představy bychom mohli začít tak ve 13h, rovnou zajít na oběd a vrátit na na závěrečné vyhlášení...
O dva měsíce dřív jsem byl na Akademy: první den začátek v 9:30 (keynote později), druhý den keynote v 10:00. FOSDEM v hlavním sále obdobně po párty od 10:30, v neděli od 10:00. Jo, obojí končí o hodinu později – je to problém? Pokud ano, proč?
Posunout polední pauzu o půl hodiny by taky snad nebyl problém. Chápu, že domluvit prostory pro organizovaný oběd by bylo víc práce a složitější (ubytování totéž). Proto jsem to radši nezmiňoval.
A že se dá ledacos udělat líp? Přijďte se zapojit do příprav, náš volný čas taky není nafukovací.
Tomu rozumím. (Leč jsem značně mimobrněnský.) Na druhou stranu, to, co zmiňuji, padá IIRC prakticky každý rok.
Že jsou témata recyklovaná?
Na první pohled vidím pět přednášek na stejná témata od úplně stejných lidí jako před měsícem na LinuxDays (ze kterého jsou prakticky měsíc na webu záznamy). Pokud se podívám jenom na témata a zahrnu ostatní letošní akce v Brně/Praze (se záznamy), bude toho výrazně víc.
Konference je hlavně o setkávání lidí.
Jaksi v tom překáží ten program.
Na první pohled vidím pět přednášek na stejná témata od úplně stejných lidí jako před měsícem na LinuxDaysTomu se zrovna úplně nedivím, když se LinuxDays nasunuly takto před LinuxAlt/OpenAlt.
Řeč byla o spolupráci na tvorbě programu, aby se nekryl.Tak je otázka, co bys chtěl, u dvou akcí se stejným zaměřením v různých městech, tak blízko u sebe.
Admirál Vysočina: „Chtěl bych, aby se programy nekryly.“
Možná řešení:
Následuje PROFIT!
Pak z toho plynou „vtipné“ historky typu Jak jsme odjeli do Blanska místo do VyškovaLetos mi to dobrodružství bude chybět
V aktivní účasti mi brání, že jsem trémista a také fakt, že tím jak moc do věci vidím, vím jak velké mezery mám.Jak moc se v tomto liší OpenAlt od workshopu OSEPA, na kterém navíc seděli zástupci veřejné správy různých zemí EU?
Nevim, jak dlouho jsi tam byl, ale ty pokusy se zvukem se po nejake dobe zmenily ve fakt dobre koncerty tri kapel. Bylo mi jedno, ze se tam s lidma neda mluvit nebo ze tam skoro nikdo neni, ale muziku jsem si opravdu uzil.
Ten prispevek mela byt paralela k puvodnimu Davidovemu postu?
Mimochodem by mě zajímalo, zda o té feministické propagandě šlo taky hlasovat.No vidíš, hned se ti přestávka na oběd prodloužila o čtvrt hodiny