Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Když se porouchá základní deska, je to mrzuté. Když se porouchá pevný disk, slabší povahy se jdou zastřelit / oběsit / přejet vlakem… (zvolte si svůj oblíbený způsob sebevraždy).
Disk mě zlobil už od samého začátku, ale poslední dobou čím dál víc, až odešel zcela. Protože byl stále v záruce, nastal čas na jeho reklamaci.
První návštěva obchodu, zatím bez disku. Zašel jsem do reklamačního oddělení a vysvětlil jim svůj problém. Podotkl jsem, že bych potřeboval přetáhnout přeživší data z nepoškozených částí disků na nový disk. Jestli by to šlo zařídit tak, že bych si nyní koupil nový disk a reklamace by byla řešena formou vrácení peněz. Prý by to šlo, vráceno bych ale dostal podle aktuálního ceníku. Koupil jsem si tedy nový disk a potěšen dobrou zprávou jsem odešel.
Druhá návštěva obchodu, už se starým diskem. Na reklamacích jsem se jim připomněl se svým problémem. Reklamační technik ode mne převzal disk a už vyplňoval dopropis. Říkal, že to ani testovat nebude, že mně věří. Takže ani ne po pěti minutách jsem odcházel s hotovostí za špatný disk v kapse. Kéž by takhle probíhaly všechny reklamace.
Omlouvám se všem, kteří čekali nějakou dramatickou zápletku, k žádné k mé radosti nedošlo. Možná bych měl ještě dodat, v jaké firmě takto řeší reklamace – v CzechComputeru.
P.S. Díky vadnému disku jsem se naučil pravidelně zálohovat. Ono když je člověk přesvědčen, že disk musí co nevidět odejít, tak zálohuje jak vzteklej. Snad mně to vydrží.
Tiskni
Sdílej:
zachrana dat nebyla mozna, zhorela elektronika"nebyla možná"? - nelži ... není nic jednoduššího, než vzít elektroniku z jiného kousku stejného typu a disk s ní oživit
... a udelat to svepomociok, uznávám, že hodnocení "není nic jednoduššího" bylo poněkud nadsazené