Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Zápisek přesunut na vlastní doménu http://nul.cz/archiv/sdileni-zvukove-karty/
http://nul.cz/archiv/sdileni-zvukove-karty/
Johny
Tiskni
Sdílej:
esound a podobná udělátka jsou tu s námi dost dlouho...
Ježiš, to je vtip? Co třeba už asi přibližně 1475x tady omílané pulseaudio?
BTW: Proč to není v poradně?
Tohle potřebuji taky pořešit, vím jaké jsou možnosti, ale víc jsem to ještě nestudoval.
Mám server, který má slušnou zvukovku, k ní připojené 2.1 repro, externí disk, no a mpd které mi tam pouští hudbu. Chtěl bych tam posílat audio z notebooku například když si pustím film, atd., chrchlátka ať už v notebooku, nebo hůře v externím LCD jsou děs běs. Přes týden se na to snad vrhnu.
zvukovou kartu která by hrála někde "jinde" přes síťnevim jestli sw, ale prehravat pres sit umi pulseaudio ... ale nezkousel jsem
Možná by mohl fungovat NetJack. Nikdy jsem to nezkoušel, ale standardní Jack mi funguje perfektně.
S PulseAudio to jde celkem snadno: Přenos zvuku po síti (PulseAudio).
Sice to moc nepoužívám, protože většinou si spíš nasdílím disk a přehrávač pouštím na „serveru“. Ale teď jsem si s tím přehrával nahraný film z televize (DVB-T) a funguje to pěkně (vlc tunelované přes SSH -X a zvuk přes PA oboje po stovkové síti).