Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Zápisek přesunut na vlastní doménu http://nul.cz/archiv/sdileni-zvukove-karty/
http://nul.cz/archiv/sdileni-zvukove-karty/
Johny
Tiskni
Sdílej:
esound a podobná udělátka jsou tu s námi dost dlouho...
Ježiš, to je vtip? Co třeba už asi přibližně 1475x tady omílané pulseaudio?
BTW: Proč to není v poradně?
Tohle potřebuji taky pořešit, vím jaké jsou možnosti, ale víc jsem to ještě nestudoval.
Mám server, který má slušnou zvukovku, k ní připojené 2.1 repro, externí disk, no a mpd které mi tam pouští hudbu. Chtěl bych tam posílat audio z notebooku například když si pustím film, atd., chrchlátka ať už v notebooku, nebo hůře v externím LCD jsou děs běs. Přes týden se na to snad vrhnu.
zvukovou kartu která by hrála někde "jinde" přes síťnevim jestli sw, ale prehravat pres sit umi pulseaudio ... ale nezkousel jsem
Možná by mohl fungovat NetJack. Nikdy jsem to nezkoušel, ale standardní Jack mi funguje perfektně.
S PulseAudio to jde celkem snadno: Přenos zvuku po síti (PulseAudio).
Sice to moc nepoužívám, protože většinou si spíš nasdílím disk a přehrávač pouštím na „serveru“. Ale teď jsem si s tím přehrával nahraný film z televize (DVB-T) a funguje to pěkně (vlc tunelované přes SSH -X a zvuk přes PA oboje po stovkové síti).