Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Ten front-man, to je ženská? Jenom, že má ty kozy...
Znáš dkDancee?
Ještě nikdo něřekl:
freshmouse == SADÁM
Je podle dnesniho stavu mozno na tom zalozit dokumentaci ve firme? Nekteri nasi zakaznici to delaji s pagemakerem, jak je to daleko, je to mozne srovnat?Co je dokumentace ve firmě? Neustále zažívám, že se dokumentace udržuje v různých Wordech atd. V lepším případě v systémech. které jsou na správu dokumentace primárně určené. Scribus ani Pagemaker (ID, Quark) nejsou určené k vytváření, psaní, textů (viz shrnutí). Ale psát texty a ihned je formátovat v tom samozřejmě jde.
Je napr. mozno provadet na pozadi pomoci programu nejakou kompozici dokumentu? Zakaznik ma knihovnu ruznych obrazku, technickych popisu, schemat apod. Ty je nyni nutno poskladat automaticky na stranku. Typickym bolistkem jsou napr. vypisy technickych vlastnosti. (v nejakem prostoru jsou vlevo nazvy vlastnosti, uplne vpravo pak technicke hodnoty a radky mezi temito dvema udaji je vyteckovana. Podle toho, jak je na strance mista se ta vzdalenost mezi temi dvema udaji pak 'nafukuje'. Jakymi prostredky by se to dalo realizovat. V jakem formatu je ulozen takovy vytvor. Jak je to napr. s primym faxovanim takoveho dokumentu?Scribus je program, kterým se kompozice (sazba) dokumentu dělá. V tom je dobrý, a to mu jde nejlépe. Automatizace skládání dokumentu jde v zásadě provést dvěma způsoby: 1) Napsat si vlastní Python skripty. Ukázky v distribuci Scribusu nebo např.: http://henning.cco-ev.de/scribus/ nebo http://www.assembla.com/space/scribusmailmerge 2) Porozumět struktuře uložených Scribus dokumentů, a pak si je vytvářet vlastními nástroji bez Scribusu. I to je v http://www.assembla.com/space/scribusmailmerge využito. ad nafukování tabulky specifikací a vlastností - metodou pokus/omyl. Ale jde to. Sám používám kombinaci DB->skript->tabulkový výpis. Samotné tabulky ve Scribusu budou z dnešních chudých příbuzných přepsány a vylepšeny (http://wiki.scribus.net/index.php/1.3.x_Roadmap). ad formát - XML ad přímé faxování - nevím. Ale fax už jsem dvakrát viděl. Scribus tiskne přes CUPS. Pokud jde fax narvat do CUPSu, půjde přímo faxovat.
Tiskni
Sdílej: