Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Ja pouzivam lamackej iWeb, samosebou stranky delam pro svoje pouziti a pro rodinu, aby vedeli neco o cestovani po Australii. Nevim jestli neco podobnyho klikaciho je i pro linux.
Já to dělám taky, ale pšššt, na tomto portále je jakékoli ukládání informací (nedejbože fotek) u Google bráno jako těžký prohřešek hodný exkomunikace.
jakože proti gustu žádný destilát. Já mám s těmahle online službama problém - přečetl jsem si podmínky používání a nesouhlasím s nimi. Co pak?
kde tady a co se probíralo? Já s googlem problém nemám. Mně jenom třeba vadí v jejich podmínkách body: 4 (zejména 4.3, 4.4), 8 (8.3)... ale není to jenom google Třeba lokální rajče má v podmínkách užití zajímavé body 6, 11...
Prostě s tím nesouhlasím. A zaroveň odmítám psí hlavu zpátečníka, jelikož jsem si podmínky přečetl. Doma jsme holt prožili takový zajímavý soudní spor o vlastnická práva s jedním víznamným plátkem, takže jsem na to tak trochu háklivej. To je všechno.
přesně. A to mi vadí, tak si to zařizuju sám ;)
Já ti to vůbec neberu, každému jak libo. Já jsem konkrétně na Picasu přsedlal kvůli tomu, že jsem si tak nějak zhodnotil, že pád / hack / chyba zálohování mého serveru někde na netu bude nastávat s řádově vyšší četností, než uplatnění bodů 4.3, 4.4 nebo 8.3 ze strany Google, ale chápu, že jsou zase lidi, kteří si to umí pošéfovat tak, že je jejich řešení spolehlivější.
U Rajčete je rovnež zajímavý bod 20:
MAFRA, a.s. je oprávněna tato pravidla i jednotlivé návštěvní řády měnit, tyto změny jsou pro návštěvníky Rajče závazné od okamžiku jejich zveřejnění, popř. od jiného okamžiku uvedeného provozovatelem.
Pokud např. v pravidlech vyhlásí, že všechny fotky v galerii je možné otisknout v jejich novinách bez nároku na honorář pro uživatele…
<?php class Lang { const SUBGALLERIES = 'Ďalšia galéria'; const LEVEL_UP = 'O úroveň vyššie'; const BREADCRUMBS = 'Ste tu:'; const GALLERY_CONTENT = 'Obsah galérie'; const TOP = 'Nahor'; const ORIGINAL = '[Originál]'; } ?>
jo, ta podtržítka je syntaxe google wiki. Něco s tím možná udělám.
vlevo je to abecedne serazeny, v hlavnim sloupci je to podle data zmeny. V soukrome galerii mam ten levy sloupec vypnuty.
www.dalbum.org
K čemu proboha milion fotografií. Proboha. To musí bejt pěkná kopa pixelů.
Díval jsem se na ten dotaz, optimalizovat se nedá. Bohužel, stávající DB schéma není na toto připravené.Všecko jde když se chce. Ukaž ho!
Takže dotaz, zvládne ta tvoje galerka alespoň 1mil fotografií?
težko říct. Zatím mám 54992 fotek a videí v největší, ehm, instanci, ale rychlost je subjektivně stejná, jako v prázdné galerii.
nechci rypat, ale nejmenuje se to posledni album Flowing Tears - Thy Kingdom Gone? ;)
Tiskni
Sdílej: