Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Občas najdu, jako asi každý, na některém webu závažné chyby. Zpravidla se jedná o nekorektní zobrazování pod alternativními prohlížeči, zastaralost obsahu, nefunkční odkazy a pod.
Pokud se jedná o web, na kterém my z nějakého důvodu záleží, najdu webmastera a pošlu mu zprávičku, popisující chybu. Dělám to pořád, naprosto naivně nepoučen zkušenostmi.
Jaký myslíte, že je výsledek? 90 procent mailů zůstane bez odpovědi, ale také bez opravy zmíněných problémů. 9 procent wm my odepíše, že je to nezajímá. Za několik let byli na můj podnět opraveny 3 stránky a odstraněno 5 drobných chyb. Zaplaťpánbůh alespoň zato.
Čas od času mě ale opravdu mrzí. Všimli jste si, jak vypadají přímé odkazy ze stránky linux.cz, kterou snad každý BFU zkusí jako první odrazný můstek? Jo, už několik let jsou stránky beze změn. Většina informací je dnes naprosto neplatných a mnoho odkazů nefunguje. Zkoušel jsem najít někoho, kdo má nyní stránky na starosti. Postupně jsem obeslal všechny možné webmastery a nic. Ticho po pěšině. Že bych se netrefil? Že by si toho sami nebyli vědomi? Že by nebyli schopni si tuto informaci předat? Nebo nemají čas ani mi odepsat, že mají mnoho práce a že se to do pár týdnů/měsíců/let změní?
Je tak těžké, tuto situaci napravit? Alespoň provizorně? Nebo nahradit rovnou celé stránky třeba stránkami Proč Linux?. U arogantních wemasterů zlobícího portálu MPSV mě toto chování nepřekvapuje, ale CZLUG?
Tiskni
Sdílej:
%s/ my / mi /g
Zájmeno já skloňujeme:
já, mě (mne), mně (mi), mě (mne), - , mně, mnou.
My (s tvrdým i) je naproti tomu množné číslo od já.