Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Rozhodl jsem si do skladu koupit nějakého malého pomocníka, s nímž bych mohl být neustále ve spojení s obchůdkem a poštou. Rozhodnutí padlo na netbook Asus EEE v sedmičkové verzi - chtěl jsem, aby moje nová hračka byla pokud možno co nejlevnější.
Chvíli jsem brousil v obchodech, nakonec jsem vybral jeden s rozumnou cenou a seriózním vystupováním a učinil objednávku s platbou předem. Peníze jsem poslal, za pár dní mi emailem přišla odpověď, že zboží už nelze sehnat a že mi objednávku ruší, peníze mi prý pošlou zpět.
Zdá se, že o Xandrosovou sedmičku je nebývalý zájem, neváhal jsem a našel jsem jiný obchod, nakoupil, leč situace se opakovala znovu. To už jsem měl deset tisíc rozposílaných po dvou obchodech, řekl jsem si, že se obrátím na nějaký větší obchod se skladovými zásobami, objednal jsem u mall.cz , před odesláním platby jsem jim ale poslal email, kde jsem vylíčil svou situaci a požádal je, zda by mi sdělili, zda je notebook na skladě. Odpověděli, že to mi můžou říct teprve, až pošlu peníze. Nu což, do třetice všeho dobrého...
Dnes mi z mall.cz přišel email, že zboží není a nebude a že jestli chci peníze zpět, ať jim pošlu číslo účtu. Když jsem na mail odpověděl a zaslal číslo účtu, přišla automatická odpověď, že tento mail neslouží ke korespondenci, že je to automatický email. Ouha. Nakonec jsem na stránkách mll.cz našel poštovní formulář a číslo účtu odeslal. Už se těším, až mi všechny ty peníze příjdou zpět... asi je vyberu a zajdu s nima někam do obchodu :)
Tiskni
Sdílej:
požádal je, zda by mi sdělili, zda je notebook na skladě. Odpověděli, že to mi můžou říct teprve, až pošlu peníze.To mi připomíná začátek IPB, kde když chtěl člověk na přepážce zjistit, kolik má na účtu, tak mu to ochotně za poplatek řekli. Jinak, Vaše důvěřivost je značná, klobouk dolů.
Jestli budu mít čas tak něco sesmolím :)Držím palce
Jste blázen (nemyslím to zle). Já bych dopředu maximálně dal jenom nějakou zálohu.