Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Máš pravdu, není to komunitní akce. Někdo si plete komunitní s nekomerčním, popřípadě dobrovolnickým. Komunitní je prostě skupinová záležitost, což tady nebylo, Poky je v tom sám.
Mno nevím, ale „komunitní“ je přeci jenom víc, než „skupinový.“ Je tam navíc aspekt „spolupráce“ a alespoň nějaké „vzájemnosti“ a „rovnosti.“
Je tam navíc aspekt „spolupráce“ a alespoň nějaké „vzájemnosti“ a „rovnosti.“Nejsem si jist, jak se tato tři klíčová slova dají aplikovat na to, co tu probíhalo: prodej samolepek, vztah zákazník-prodejce.
hned vyhrozovat trestnim oznamenimtakze loki nam ted nadefinoval novy vyznam slova "hned". Od ted to znamena za 3 mesice... Dekujeme :-/
Wow, lepe bych to nenapsal. Jsem clenem taky jedne komunity (neziskova organizace), jedna se o poskytovatele internetu (nebudu jmenovat). A za dobu co tam jsem a pripojoval jsem do site spousty lidi. Jsem od nich slychaval podobne bludy. Vetsina lidi pry slysela ze nejsme komercni firma, a tudiz se o to nestarame, takze neexistuje zadny poradny servis atd. No popravde bych si dovolil trvdit, ze servis, ktery lidem poskytujeme, a rychlost reseni problemu je mozna i nekolikrat lepsi nez u komercnich poskytovatelu. Vetsinu problemu jsme schopni odhalit a vyresit drive nez to clenove poznaji.
Nastesti vetsine tem lidem se mi podarilo vysvetlit, ze to ze to neni komercni jeste enznamena ze to stoji za prd, a ze od nas nemohou ocekavat nejakou podporu atd.
Obcas v diskuzich zahlidnu, kdyz nekdo doporucuje ostatnim hostovat u vpsFree, nekteri lide reaguji ve stylu "no ale, kdyz se neco podela, cekej, ze to opravi treba az za dva-tri dny, az bude mit nekdo cas zajit do serverovny". No neni to uplna pitomost? Kdybych na to chtel tak kaslat, tak ten projekt preci ani nezakladam.Důvěra se buduje, nepovažuje se za samozřejmost.
Důvěra se buduje, nepovažuje se za samozřejmost.Jak v kterych zemich.. Samozrejme, musi pro tu duveru existovat institucionalni podpora, jinak se zadna duvera neudrzi a nevybuduje. Nuze budujte, budujte!
Z toho plyne druhá věc. Pokud je to důležité, člověk musí mít za sebe zálohu. Pokud něco poskytuji a chci to garantovat, nemůže to být one man show. Zde tedy vidím problém, že, pokud je to tak, tak neměl zástupce schopného tu transakci dokončit, nebo jinak řešit. Na druhou stranu by se to prodražilo a mnoho projektů se dnes jede jako one man show s akceptací rizika. Nelíbí se mi to.
+1
IMHO LOLA tato dve slova prave nejlepe charakterizuji tuto komunitu..
A tak sa skôr stáva takým účelovým spolkom, kam si chodia členovia naplniť niektoré zo svojich potreb- trebárs i potrebu uznania... a niektorí možno aj potrebu nižšieho radu...
O tom ale zapisek az tak byt nemel, spis jsem chtel ukazat na nevhodne pouzivani slova "komunita" a na to, ze nekteri ten pojem podle mne chapou trochu zcestne (za co si mozna linuxova komunita muze sama, to je otazkou).
Mne v podstate nejakej Poky nezajima, jenom je to neseriozni a neferovej clovek a ja s nim mit nic nechci. Samolepky si muzu nechat vyrobit sam, kdyz budu chtit a cenove na tom budu podobne, jako nabizi on, akorat s tim rozdilem, ze ja je uvidim driv jak za pul roku
Tiskni
Sdílej: