Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na rozdíl od jednoho z předchozích zápisů se mi to konečně povedlo.
Pes byl zakopaný v takové 'opičárně' až mi bylo hanba:
make oldconfigTakže správný postup:
make mrpropervyčistí zdrojáky od předchozí kompilace
cp /boot/config /usr/src/linux/.configzkopíruje config distribučního jádra na jeho místo
make oldconfignatáhne volby z tohoto configu
make xconfigsamotná konfigurace jádra. Mě šlo hlavně o to zkompilovat jádro pro Athlon XP, mít přímo v jádře podporu mého fs (reiserfs) a vykopat podporu železa, které nemám a určitě mít nebudu.
make && make modules_install && installinstall mi ale hodil System.map a vmlinuz do /, takže ještě je zkopírovat do /boot
cp /vmlinuz /boot/vmlinuz-my-2.6.11 cp /System.map /boot/System.map-my-2.6.11a upravit symlinky
cd /boot ln -s System.map System.map-my-2.6.11 ln -s vmlinuz vmlinuz-my-2.6.11pak z lilo.conf vyhodit
initrd = /boot/initrd.gzprotože ten tam byl jen kvůli tomu reiserfs a pak už jen
liloa reboot.
Po dlouhé době zase jeden 'malý' úspěch.
Tiskni
Sdílej:
make [menu|x]config
natahuje obsah souboru .config
automaticky ... tedy mě (vanilla, mandrake i gentoo sources) to tak funguje ...
jinak nechápu, proč dělat krok make install
, když si potom uživatel stejně všechno předělá ručně (kopírování výsledků, hm, já bych je radši přesunul, editace lilo.conf, spuštění lilo - víc make install
snad nedělá)
export INSTALL_PATH=/boot
jinak nechápu, proč dělat krokProtože třeba ve Fedoře to správně zapíše nové jádro do grub.conf, nakopíruje System.map a vmlinuz tam kde mají být a ještě k nim přidá to číslo verze (k názvu souboru samozřejmě) a ve finále mi to ještě vyrobilo initrd image s podporou ext3 (protože jsem si ji zkompiloval jako modul)make install
, když si potom uživatel stejně všechno předělá ručně (kopírování výsledků, hm, já bych je radši přesunul, editace lilo.conf, spuštění lilo - vícmake install
snad nedělá)