Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dneska zase trošku: nová verze sendmailu (8.13.6). Více na changelog.
Tiskni
Sdílej:
Co mě daleko víc štve je jak fungujou některý mirrory. Než commitnou updaty, tak to kolikrát trvá i víc než den.
Pár lidem se to zamlouvá a rádi si to přečtou. Navíc většina Slack changelogů má čtenost kolem jednoho tisíce, což mi nepřijde zas tak málo.
Tu sebelítost si příště můžeš odpustit ...
Mohol by si teda vysvetliť, načo sú dobré tie changelogy?
zase blbost, pozri napr. sem:Prepáč, ale tieto zápisky nerobím pre sprostých, takže keď napíšem, že je nové X.org, tak to znamená že sú k tomu nové aj fonts, devel, xnest, xvfb atď. Rovnako keď napíšem, že je nový kernel 2.6.14.6, tak sú k tomu aj modules, headers a source.
http://www.abclinuxu.cz/blog/strange_blog/2006/1/16/117266
myslim, ze to malo byt ku zmenam z dna 14.1.2006, ktorych bolo podstatne viac ;)
Keď nevieš - nečítaj