Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Poměr příspěvků o Linuxu proti příspěvkům o nesouvisejících blbostech se už stejně přiblížil docela šílené hodnotě, takže víc to dalších pár řádek už nezkazí.
Byly doby, kdy se na chleba mazalo máslo. A bylo to máslo. Poctivý živočišný produkt z mléka. Nebyla by to ovšem ta dnešní doba, kdyby tomu tak bylo nadále.
Co si mažou lidé na chleba dnes? Toto! A říkají tomu máslo!
Přitom to máslo není, jde o rostlinný tuk, který má s máslem společnou maximálně tak barvu. Je to břečka vhodná tak maximálně do pomazánek, kde netvoří hlavní součást jídla.
A co je alarmující? Že jsem dosud nepostřehl, že by naše slavná Evropská Unie, která už (mohu-li posoudit, tak poměrně oprávněně) zatočila kupříkladu s oním „tuzemským rumem“. Proč nic nedělá, když si milióny lidí mažou na svůj chleba nějaký odpad ze slunečnic nebo z čeho se vlastně ten hnůj dělá a to mnohdy ve víře, že jde o máslo!
Situace je alarmující, výrobci navíc přicházejí se stále rafinovanějšími způsoby matení obyvatelstva. A prochází jim to! Proto vás vyzývám, při nákupu másla pečlivě zkontrolujte, zda jde o skutečné máslo a ne o lacinou náhražku prodávanou jako rostlinný tuk. Nekažte si chuť a zdraví!
A ještě si maličko přisadím To nejlepší máslo je samozřejmě máslo z Jižních Čech!
Tiskni
Sdílej:
Evropská Unie, která už (mohu-li posoudit, tak poměrně oprávněně) zatočila kupříkladu s oním „tuzemským rumem“soudíš špatně "rum" není ochranná známka, takže není důvod vynucovat užití dle potřeb nějaké firmy v našich krajích je již delší dobu (rozhodně více než jedno století) zažito, že objednáš-li si rum, dostaneš směs lihu (pravděpodobně bramborového), vody, karamelu a nějakých dochucovadel; chceš-li si být jist, toto označíš za rum "tuzemský" a jiný rum označíš jako "jamajský", "kubánský" nebo prostě "třtinový" - není důvod kvůli tomu zasahovat do jazyka a říkat, že rum není rum podle stejné logiky by totiž museli na západ od nás, třeba v Anglii, zakazovat slovo "goulash", protože vůbec není jisté, že se za touto položkou v restauraci skrývá guláš, jak se vaří v Maďarsku (odkud údajně pochází) - to však nezakazují, anžto to považují za naprosto přirozené, že podobné slovo může mít v různých jazycích různé významy, a nechtějí si svůj jazyk prznit to jenom my jsme tací vlezdoprdelkové, že na takovéhle výmysly přistoupíme, a nemáme úctu k vlastnímu jazyku a kulturnímu prostředí