Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To si neděláte srandu?
Ještě, že mam v tom big toweru asi 6 větráků. Tak ještě sehnat chladnější vzduch.
Z práce mam zkušenost, že jsou jistá zařízení, která musí běžet, klimatizace tam není a tak se modlíme. Zatím teplota nepřesáhla 48 stupňů. Tolik aspoň hlásí démon v jádře. (Nejsou pod naší správou).
Ad nejde uchladit - při dané teplotě se měrná kapacita apod. mění.
To sršení mají většinou na svědomí nafouknuté popelnice (elektrolytické kondenzátory) v napájecím zdroji.
A ohledně toho počasí - na lamerovi psali, že se jedná o demoverzi krematoria
Taky pamatuju noční na brigádě v pekárně. Chřipka tam byla přes noc vypocená ... no dobře, za dvě noci
Kdepak, vypotil.
Copa to? Už netrefíte na nejbližší orosenou Plzeň?
A já si říkal, proč mi umřelo autorádio .... on bude konec světa :o))
Léto budiž pochválenoNevíte, zda se dá emigrovat do Finska z důvodu teplotní diskriminace v ČR? Nebo raději do Grónska? Což mi připomnělo, kdo může v létě odjet na dovolenou do Itálie, Chorvatska ... prostě na jih do tepla? BTW: až se stanu prezidentem, tak buďto zakážu léto, anebo přesunu republiku na sever. Nebo budou velké mrazáky zdarma.
No já nevím - vypovídat Kjótský protokol, vyhlašovat válku, likvidovat slunce, odsouvat Zemi... To mi všechno přijde jako děsně pracné!
Osobně bych za nejjednodušší řešení považoval, kdyby Paroubek/Topolánek/kterýkoliv_jiný_pičus uzákonil, že 35 ve stínu je příjemná teplota. Něco takového jednak odpovídá duševnímu potenciálu osvíceného vedení našeho státu, a druhák by nám samozřejmě ihned po vydání ve Sbírce zákonů začalo být fajn.
Předpokládám, že by byla uzákoněna nějaká výjimka. Při teplotě 35 stupňů sice nemáte nárok na pocení se, ale pokud byste při případné kontrole doložil, že zrovna kácíte stromy/souložíte/jste v sauně, vyvázl byste pouze s napomenutím.
Koneckonců - kdo se potí, nezaslouží slitování...
Víte, to je těžké... Zjednodušeně řečeno, zima byla letos sviňsky "zimní", léto je sviňsky "letní". Máme tedy takový průměrný rok. Želbohu, i průměrný divák našeho nejsledovanějšího televizního zpravodajství tak jaksi instinktivně vycítí, že je-li v zimě -40 a v létě +40, je to něco trochu jiného, než je-li v zimě -10 a v létě +10 - přestože v průměru je to to samé.
Ovšem ohánět se pojmy jako směrodatná odchylka, modus či medián je dnes vnímáno jako značně politicky nekorektní, protože potom by i ten průměrný divák mohl začít uvažovat nad tím, jak se liší průměrná teplota od průměrné mzdy či průměrného růstu DPH. A mohlo by jej třeba nedejbože napadnout, že je velký rozdíl mezi statistikou ve smyslu matematické disciplíny, a "statistikou" ve smyslu politické propagandy...
To já mám zase radši zasněžené ulice a teploty rozumně pod nulou. Rozhodně snáším líp -20 st.C, než +35st.C.
Obojí záleží na tom, jak a zda máte možnost se adaptovat, zda máte možnost volby.
Hm. To vypadá skutečně tak, že se svět informačně zmenšuje a dovíme se o každé nehodě. A proto jich je tolik kolem nás.
Hm. To mne napadá i to, že u dobré zprávy očekávám delší text či samotné sdělení. Tedy je to náročnější ji stvořit?
Mladá fronta to ještě vylepšuje o další perly:
Tiskni
Sdílej: