Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Zanedlouho. Jinak to nevidím. Nedá se spát (takže jsem opravdu už několik dní pořádně nespal), nedá se nic dělat (no, žádná změna), není kam utéct (setrvalý stav) a hlavně, nedá se s tím nic dělat.
Elektronika začíná velmi kreativním způsobem selhávat. Když zapnu monitor, ozve se velmi tiché zasršení (kdoví z čeho vlastně) a vyresetuje se mi počítač. Novinka. V panstvích východně odsud hlásí rozsáhlé blackouty, to se nás zatím netýká, ale dříve nebo později v těchto podmínkách něco bouchnout musí.
Celou situaci ještě komplikují imigranti. A cvrčci. Loučím se s vámi, je to zlé.
Tiskni
Sdílej:
To si neděláte srandu?
Ještě, že mam v tom big toweru asi 6 větráků. Tak ještě sehnat chladnější vzduch.
Z práce mam zkušenost, že jsou jistá zařízení, která musí běžet, klimatizace tam není a tak se modlíme. Zatím teplota nepřesáhla 48 stupňů. Tolik aspoň hlásí démon v jádře. (Nejsou pod naší správou).
Ad nejde uchladit - při dané teplotě se měrná kapacita apod. mění.
To sršení mají většinou na svědomí nafouknuté popelnice (elektrolytické kondenzátory) v napájecím zdroji.
A ohledně toho počasí - na lamerovi psali, že se jedná o demoverzi krematoria
Taky pamatuju noční na brigádě v pekárně. Chřipka tam byla přes noc vypocená ... no dobře, za dvě noci
Kdepak, vypotil.
Copa to? Už netrefíte na nejbližší orosenou Plzeň?
A já si říkal, proč mi umřelo autorádio .... on bude konec světa :o))
Léto budiž pochválenoNevíte, zda se dá emigrovat do Finska z důvodu teplotní diskriminace v ČR? Nebo raději do Grónska? Což mi připomnělo, kdo může v létě odjet na dovolenou do Itálie, Chorvatska ... prostě na jih do tepla? BTW: až se stanu prezidentem, tak buďto zakážu léto, anebo přesunu republiku na sever. Nebo budou velké mrazáky zdarma.
No já nevím - vypovídat Kjótský protokol, vyhlašovat válku, likvidovat slunce, odsouvat Zemi... To mi všechno přijde jako děsně pracné!
Osobně bych za nejjednodušší řešení považoval, kdyby Paroubek/Topolánek/kterýkoliv_jiný_pičus uzákonil, že 35 ve stínu je příjemná teplota. Něco takového jednak odpovídá duševnímu potenciálu osvíceného vedení našeho státu, a druhák by nám samozřejmě ihned po vydání ve Sbírce zákonů začalo být fajn.
Předpokládám, že by byla uzákoněna nějaká výjimka. Při teplotě 35 stupňů sice nemáte nárok na pocení se, ale pokud byste při případné kontrole doložil, že zrovna kácíte stromy/souložíte/jste v sauně, vyvázl byste pouze s napomenutím.
Koneckonců - kdo se potí, nezaslouží slitování...
Víte, to je těžké... Zjednodušeně řečeno, zima byla letos sviňsky "zimní", léto je sviňsky "letní". Máme tedy takový průměrný rok. Želbohu, i průměrný divák našeho nejsledovanějšího televizního zpravodajství tak jaksi instinktivně vycítí, že je-li v zimě -40 a v létě +40, je to něco trochu jiného, než je-li v zimě -10 a v létě +10 - přestože v průměru je to to samé.
Ovšem ohánět se pojmy jako směrodatná odchylka, modus či medián je dnes vnímáno jako značně politicky nekorektní, protože potom by i ten průměrný divák mohl začít uvažovat nad tím, jak se liší průměrná teplota od průměrné mzdy či průměrného růstu DPH. A mohlo by jej třeba nedejbože napadnout, že je velký rozdíl mezi statistikou ve smyslu matematické disciplíny, a "statistikou" ve smyslu politické propagandy...
To já mám zase radši zasněžené ulice a teploty rozumně pod nulou. Rozhodně snáším líp -20 st.C, než +35st.C.
Obojí záleží na tom, jak a zda máte možnost se adaptovat, zda máte možnost volby.
Hm. To vypadá skutečně tak, že se svět informačně zmenšuje a dovíme se o každé nehodě. A proto jich je tolik kolem nás.
Hm. To mne napadá i to, že u dobré zprávy očekávám delší text či samotné sdělení. Tedy je to náročnější ji stvořit?
Mladá fronta to ještě vylepšuje o další perly: