Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Dnes mě napadlo, jestli skutečně není žádný souborový manažer v Linuxu, který by nahradil Total Commader, tolik preferovaný panem Plešingerem.
Inu, šel jsem na Slunečnici a stáhl si tam nějakou verzi Total Commandera. Po stažení jsem si otevřel sklenku červeného příkazem
wine soubor.exea Total Commander jsem si normálně nainstaloval. Funguje pod Winem. Sice jsem nezkoušel všechny funkce, normálně ho nepoužívám, ale mám důvod se domnívat, že by mohl fungovat.
Důvod k přechodu na Linux, pane Plash?
Screenshoty zde a zde taky
Tiskni
Sdílej:
Nejsem si jistý a ani nemám potřebu to zkoušet, ale asi nebudou fongovat attributy a vlastnictví souborů. Tím bude "vhodný" třeba na přesouvání fotek v albech jednoho uživatele, ale v tom jeho síla pod Win není.
V práci se starám o hodně Win stanic, tak jsem snad kvalifikovaný, jeho sílu vysvětlit. Používám převážně starou verzi Salamanderu (je zdarma) a chybí mi například jednoduché připojení našeho záložního FTP a zacházení s ním jako s harddiskem. Další mouchou je zobrazení jména souboru s koncovkou, které TC přehledně sloupcuje a Salamander připojí ke jménu (jména mají různou délku znaků).
TC je pro domácí použití zbytečný luxus (s ohledem na cenu) ale ve firemním prostředí ohromný dělník. Kolegovi ho koupili. Má super licenci, může ho mít spuštěný pouze na jednom stroji, ale to na kterémkoliv po budově, kde zrovna pracuje.
Tolik na téma síla ve Win. Spouštět ho v Linuxu je opravdu divné.