Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
A vzhledem k tomu, že ICQ je možné používat jen na Microsoft Windows a na Mac OS X, tak by mě zajímalo, co děláte na tomto serveru, resp. proč se opovažujete obhajovat službu, kterou používáte v rozporu s jejími podmínkami.
Já mu naopak rozumím až moc dobře. 100% lidí, ze kterými chci komunikovat prostřednictvím nějakého IM, má ICQ. Nějakých cca 5% má i jabber, respektive na ICQ lezou přes ICQ transport, ale to jsou lidé, ze kterýma promluvím 2x do roka. Naopak lidé, se kterýma se vybavuji často, mají jen to ICQ. Pořizovat si Jabber, abych pak s drtivou většinou stejně komunikoval pomocí ICQ transportu mi připadá, jako drbání levou nohou za pravým uchem. Ne že by to nešlo, ale nevidím k té šaškárně důvod.
Když jsme se i s kolegou, který měl na nějakých linuxových akci přednášky o zlu uzavřených formátů, shodli spíše na tom, že jabber by byl pro nás zatím spíš přítěž, tak těžko budu přesvědčovat další. Nehledě na to, že ani nikoho přesvědčovat nechci. Ať si každý používá to, co mu vyhovuje.
Když začínal Google Talk, tak se hovořilo o nějakém propojení a o tom, že by lide z ICQ mohli být oficiálně dostupní i prostřednictvím jabberu ve formátu UIN@nějaká AOL doména, ale zatím se nic neděje. Kdyby se stalo něco takového, tak do jabberu jdu, ale zatím se raději budu drbat pravou rukou za pravých uchem a zůstanu u ICQ.
Kdyby se stalo něco takového, tak do jabberu jduNechápu vás. Nejdřív říkáte, že ICQ transport je šaškárna a potom říkáte, že když ho Google poskytne, tak do něj půjdete...
Jeden velký rozdíl tady je. Ve své podstatě by to sice taky byl jen jakýsi ICQ transport, ale oficiální. ICQ používá proprietární protokol a těžko říct, co se AOL rozhodne udělat. Nedávno provedli nějakou změnu v protokolu, což přivedlo dost alternativních klientů do potíží. Klidně mohou začít něco provádět, co přivede do potíží servery provozující transporty a já bych nerad nakonec používal dva různé klienty. Multiprotokolární IM klienti mi příliš nevyhovují.
Ať si používá kdo chce, co chce. Možná mně okolní tlaky časem přinutí Jabber používat, ale já v tomto průkopníkem být nemusím.
Jabber sice svým způsobem "podporuje" komunikaci "po ICQ", ale proč pak nemít rovnou ICQ účet?Napríklad preto aby ti nikto na lokále nesniffol heslo, ked používaš ICQ bránu na jabber serveri tak aspoň po server si môžeš zapnúť šifrovanie. :)
většina lidí ti na nějaký Jabber kašleFajn, tak až mi budou chtít napsat, tak ví že jsem na Jabberu. Já je nepotřebuju, oni mě ano (trochu arogantní přístup, ale funguje na 100%...)
#!/usr/bin/env python # -*- coding: iso-8859-2 -*- # # Gajim Chat logs dump # # import pysqlite2.dbapi2 as sqlite import os import sys import time import types class StdoutWrapper : def __init__ (self, fd) : self.fd = fd def write (self, o) : if type(o) == types.UnicodeType : o = o.encode('iso8859-2', 'replace') self.fd.write(o) sys.stdout = StdoutWrapper(sys.stdout) db = os.path.expanduser('~/.gajim/logs.db') con = sqlite.connect(db) cur = con.cursor() kind = ('status', 'gcstatus', 'gc_msg', 'single_msg_recv', 'chat_msg_recv', 'single_msg_sent', 'chat_msg_sent') stat = ('online', 'chat', 'away', 'xa', 'dnd', 'offline') if len(sys.argv) == 2: jid = sys.argv[1] where = 'jid = "%s"' % jid else: jid = '' where = "1 = 1" query = ''' SELECT time, kind, show, jid, subject, message FROM logs LEFT JOIN jids USING(jid_id) WHERE %s ORDER BY time ''' % where #print query cur.execute(query) results = cur.fetchall() #for res in results: # print res for res in results: #res = cur.fetchone() #while res: m_time = time.strftime('%F %X', time.localtime(res[0])) m_kind = res[1] m_show = res[2] m_jid = res[3] m_subj = res[4] m_text = res[5] if m_kind <= 1: if m_show >= 0 and m_show <= 5: m_dir = kind[m_kind] + '_' + stat[m_show] else: m_dir = kind[m_kind] + '_' + ("%s" % m_show) else: m_dir = kind[m_kind] print "%s, %s, %s, '%s', '%s'" % (m_time, m_jid, m_dir, m_subj, m_text) # res = cur.fetchone() # eof
Tiskni
Sdílej: