Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Takže poprvé jsem si dal skenovat dostupné sítě, a už hned po pár minutách jsem cítil tlak v hlavě a po chvili začala i trochu bolet.Z pasivního skenu?!
(má dva diody které v tomto režimu střídavě blikají)Zalep si diody naplasti a bolest polevi taky...
Bohužel výrobců, kteří považují za skvělý nápad dát vysoce svítivou modrou LEDku jako indikační diodu, je pořád ještě dostAle tak zase na vanoce nemusis veset na stromecek tolik svicek vod Vietnamcu...
Když jsem pak zakázal wifi-připojení, tlak v hlavě velmi rychle povolil... Takže bych to za psychický problém nepovažoval...To, že tlak povolí, když zakážeš připojení, v žádném případě nevylučuje psychický problém. Mnohem větší vypovídací hodnotu by mělo, kdyby někdo tu wifi kartu zapínal a vypínal, aniž bys to věděl.
(a že jsem nějak háklivý na každou bolístkuA ja se bal, ze jsem jen ja takovy magor :)) (Bez urazky ;))
Zatím ale není znám žádný mechanismus, jak by to mohlo škoditTo nemyslis vazne?
Takže špatný tvar vnitřku trouby? Špatný povrch?
Kdybys dal tu sklenku ke kraji toho talíře, co se v te troubě točí, ne do prostřed, tak bys to měl ohřáte rovnoměrněji ne?
Takže špatný tvar vnitřku trouby? Špatný povrch?V podstatě při jakémkoliv tvardu vnitřku trouby tam vznikne jakési stojaté vlnění, díky kterému je v některých místech různá hustota výkonu. Jediný způsob, jak tomuhle zabránit, je zajistit, aby stěny pohlcovaly energii, která na ně dopadne, a nic neodrážely. To by se potom ale trouba jako taková zahřívala víc, než to jídlo v ní.
Co se tyka chemie, tak prave roztocenim molekul dochazi k uvolnovani chemickych vazeb a vznikaji tak latky se kteryma si telo nevi rady.Vtip je v tom, že při mikrovlnném ohřevu se molekuly neotáčejí. Kdyby se molekuly stihly otočit, tak jídlo v té mikrovlne funguje jako dielektrikum v kondenzátoru, energie se spotřebuje na ten pohyb a nic se neohřeje. Jenže frekvence elmag vln v té troubě je tak vysoká, že se molekuly prostě oteáčet nestihnou, proto se jenom rozkmitají, což vnímáme jako teplo.
Je pravda ze mobil, ktery jsem vlastnil pred cca deseti lety dokazal pri provozu udrzet petikorunu jako magnet.Muhehe, opět se musím válet na zemi smíchy, promiň
Z Vašeho vystupování to vypadá, jakoby fyzika byla hotová věda. Elektromagnetismus je sice asi nejpropracovanější část fyziky, ale i přesto je třeba o něm pochybovat. Největší chyby lidé dělali, když odmítali nové myšlenky.
A myslím, že ve fyzice se nemá cenu hádát. Existuje nezáviský soudce, který dokáže rozhodnout o nepravdivosti hypotézy, a tím je experiment.
Ještě třeba dodat, že experiment nemůže fyzikální teorie dokázat, ale pouze vyvrátit.
Ještě jedna zkušenost: připojování na internet telefonem přes GPRS/EDGE a infraport. Infraport je vpravo na boku počítače, spáruje se to z telefonem... A zase po několika minutách je to cítit- jakoby mírné pálení očí, trochu pomohlo až zakrýt to např. papírem... Znovu podotýkám, že ne nějaké silné, ale těžko pochybovat o zdroji... Na základě této zkušenosti jsem si potom koupil kabel k telefonu a prodlužovací USB kabel a telefon jsem raději umísťoval na druhý konec místnosti... Možná až přehnané opatření... Infraport jsem pak nadále samozřejmě nepoužíval...Z používání dálkového ovládání televize vás také bolí hlava? Jiné zdroje infračerveného záření, jako třeba kamna, nebo jen klasická žárovka, musí mít ještě daleko větší výkon. Navíc infraport mobilního telefonu a počítače jsou směrové, záření do stran bude naprosto minimální. Navíc infračervené záření neproniká moc hluboko do kůže. Takže to bude spíš takový placebo efekt…
Asi jo Znám takových taky dost. Tak mně napadá, že jsem si "škodlivost" wifiny vyzkoušela celé těhotenství a nic se nedělo ani mně ani miminku, dítě je zcela zdravé a v normě. Na netu jsem byla mnoho hodin, wifi router mám od hlavy asi 20cm.
Mám kamarádky, které raději mlíko pro děti v mikrovlnce neohřejí, páč by to dítě mohlo požít to záření....
Nehnevajte sa na mna ale myslím si že celá táto diskuzia (nie článok) je plná zavádzajúcich informácii a polopravd či dokonca hrubých nevedomostí. Je mi zle ked vidím ako niekto napíše príspevok s "všeobecne platnými tvrdeniami" bez toho aby si problematiku naštudoval. Myslím si že táto diskuzia (až na pár príspevkov) je obyčajný FUD. tomolc
A kdyz jsem byla mladsi a telefony horsi, nemela jsem ani problem okamzite najit vsechny zapnute mobily poschovavane v mistnosti...To bys mohla pracovat pro tajne sluzby, hledat stenice
Hele, já poznám i že telefon začne zvonit. Ale jako budík.Já zase přes budík poznám, že bude zvonit telefon. Budík se ozve dřív (zachytí už ty silné pulsy před začátkem zvonění).
ale to může být třeba jen několikrát za hodinu.Přitlač. Mám pocit, že to spíš bude několikrát za minutu, jinak by se telefon tak rychle nevybíjel tam, kde máš málo nebo žádný signál.
Proč se třeba nedoporučuje obracet optickou myš a dívat se do toho?Protože optická myš pracuje s viditelným světelným zářením (typicky v červené oblasti) a se soustředěným světelným paprskem vysoké intenzity. Tento paprsek by mohl za určitých okolností způsobit poškození oční sítnice. Na infračervené záření oko není citlivé. Může se jím poškodit pouze tak, že se nějaké místo přehřeje. Ovšem na to hustota výkonu běžných LED vyzařujících v IR oblasti nestačí (narozdíl od laserů a laserových IR LED, které už takových hodnot dosáhnout mohou).
nicméně že infraport na PC a televizi rozdíl bude, je jasnéAno, infraport se používá na vzdálenost pár desítek centimetrů, zatímco dálkové ovládání TV na vzdálenost pár stovek centimetrů. Takže to ovládání TV může mít klidně větší výkon. A co teprve taková infrazávory, detektory zabezpečovacího zařízení, infralampy pro noční vidění. A můžeme pokračovat dál – žárovky, topení, a skončíme u Slunce. To všechno má nesrovnatelně větší výkon, než infraport. A ze spousty z toho vám dopadá infračervené záření nejen na ruce, ale na celé tělo i hlavu.
Vnímat čisté IR záření je ovšem fyzikálně nemožné.Stejně jako je nemožné vnímat tlak. Přesto ho umíme vnímat podobně jako já teď vnímám sluneční IR záření na svém předloktí.
Vnímat čisté IR záření je ovšem fyzikálně nemožné.
To je zvláštní, když dám ruku pod ten halogen, tak cítím teplo (IR). Aha sorry, tak necítím, protože Ty jsi napsal, že je to nemožné.
U mě to způsobuje nespavost, problémy se soustředěním. Taky mě bolí kosti na nohouFakt doporučuji slepý test.
z čehož možná by mohla být později leukémieČlověče, za domácí úkol si najděte, proč vzniká leukémie (nebo rakovina obecně), jak se na tom může podílet ionizující záření, a jestli má 2,4 GHz vlnění dostatečnou energii k tomu, aby také umělo vyrobit radikály.
Jako léky na to pomáhá tryptofan, a hlavně melatoninLéky na co? Na tu bolest kostí z WiFi a mobilů? Udělejte pokusy s placebem…
Také odrušení PC zdrojů a elektrické sítě poněkud zlepšuje.A tady vám zase vadí co? 50 Hz bzučení z uvolněných cívek? Ale to se kondenzátorem asi nezpraví…
Tiskni
Sdílej: