Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Nejlepší variantou by byl chroot vestavěný v prohlížeči- to by ale musel byť spúšťaný ako root (aspoň v normálnom svete)...
Nejlepší variantou by byl chroot vestavěný v prohlížeči. Nenáročné pro uživatele a přitom celkem bezpečné.To by bylo hodně smutné, kdyby nejlepší variantou byla taková věc jako chroot.
Firefox je tak pitomý že pokud nemá přístup do adresáře nastaveného jako cíl pro stahování tak nezobrazí chybovou hlášku a neskočí automaticky do nadřazeného adresáře jako každá normální aplikace ale prostě a jednoduše nic neudělá. Super, co?Zavraždit vývojáře málo
Nejsi nějaký zvědavý?
No dobře, mám psa.
+1
Tohle se mne opravdu netýká. Jsem vegetarián.
xdotool key d a t e ReturnA takhle může třeba zkompromitovaný prohlížeč poslat terminálu libovolný příkaz.
V SELinuxu (tj. v mainline kernelu) je nejspíš trojan protože NSA odposlouchává telefony.Co? Nechápu souvislost mezi odposlechem telefonů a hypotetickým trojanem v SELinuxu.
Proč věříš grsecurity?Protože pokud vím v grsec se ještě neobjevila zranitelnost typu local root :)
A zapomněl jsi na TOMOYO.To jo.
Objavila ...sice len 2* ale objavila.Pravda, málo jsem hledal. Pardon.
Neviem naco to tu riesis MrkvaZajímá mě jak kdo řeší bezpečnost z místního osazenstva.
Viem ze chodis na spenderov kanalA tohle mi od paranoie nepomohlo.
BTW: Doufam, ze ty ssh klice a gpg klice mas chraneni silnou frazi a pouzivas agenty, jinak si zaslouzis, aby ti to uzivatel www-data zobrazil na http serveru:)Naštěstí nemají ostatní právo pro čtení.
Tiskni
Sdílej: