Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nejlepší variantou by byl chroot vestavěný v prohlížeči- to by ale musel byť spúšťaný ako root (aspoň v normálnom svete)...
Nejlepší variantou by byl chroot vestavěný v prohlížeči. Nenáročné pro uživatele a přitom celkem bezpečné.To by bylo hodně smutné, kdyby nejlepší variantou byla taková věc jako chroot.
Firefox je tak pitomý že pokud nemá přístup do adresáře nastaveného jako cíl pro stahování tak nezobrazí chybovou hlášku a neskočí automaticky do nadřazeného adresáře jako každá normální aplikace ale prostě a jednoduše nic neudělá. Super, co?Zavraždit vývojáře málo
Nejsi nějaký zvědavý?
No dobře, mám psa.
+1
Tohle se mne opravdu netýká. Jsem vegetarián.
xdotool key d a t e ReturnA takhle může třeba zkompromitovaný prohlížeč poslat terminálu libovolný příkaz.
V SELinuxu (tj. v mainline kernelu) je nejspíš trojan protože NSA odposlouchává telefony.Co? Nechápu souvislost mezi odposlechem telefonů a hypotetickým trojanem v SELinuxu.
Proč věříš grsecurity?Protože pokud vím v grsec se ještě neobjevila zranitelnost typu local root :)
A zapomněl jsi na TOMOYO.To jo.
Objavila ...sice len 2* ale objavila.Pravda, málo jsem hledal. Pardon.
Neviem naco to tu riesis MrkvaZajímá mě jak kdo řeší bezpečnost z místního osazenstva.
Viem ze chodis na spenderov kanalA tohle mi od paranoie nepomohlo.
BTW: Doufam, ze ty ssh klice a gpg klice mas chraneni silnou frazi a pouzivas agenty, jinak si zaslouzis, aby ti to uzivatel www-data zobrazil na http serveru:)Naštěstí nemají ostatní právo pro čtení.
Tiskni
Sdílej: