Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdravim
Koukám na předávání cen ČESKÁ HLAVA a nevěřím svým očím:
1) Ronju vymyslel jakýsi Jan Šváb. Lidi okolo ronjy a crusadera znam buď přes web nebo i živě a tenhle mi teda povědomej neni. Že zasel Karel Clock Kulhavý víme všichni, ale jak vidno, opět sklízí někdo jiný...
2) Jistý středoškolský student vymyslel, teď se podržte, magnetickou rotační míchačku. Není to nic jiného než rotující odpudivý magnet v podložce a nad ní něco kovového s těžištěm ve středu. Běžně se to používá jako míchačka chemických roztokú (s použitím 4cm dlouhé kovové tyčky) a lze to koupit v obchodě jako dekoraci. Fakt vynález jak brno. Prej že levitace, chacha.
Ostatní ocenění se zdají být v pořádku, tak aspoň něco.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
...ale co vím, tak Honza Šváb s onou prací (alespoň co jsem ho viděl prezentovat) netvrdil, že to vymyslel, ale že to postavil. Tj. rozhodoval, jaké čipy kde a proč použije, jakým způsobem eliminuje rušivé vjemy apod. ...Z toho bych pochopil, že bysme měli bejt rádi a že se to snaží vylepšit...
A proc by to mel dokazovat on a ne autor?No možná proto, že když někoho z něčeho obviníš, tak je celkem na místě to svoje obvinění dokázat. To je jak kdybys na někoho náhodně ukázal, že ti ukradl auto a pak po něm chtěl dokázat, že to není pravda.