Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdravim
Kdo to vi tak to vi a kdo nevi, tak od ted vi ze delam spravce site na jedne stredni skole kde se uci pocitace.
Jelikoz jsme dostali dotaci tak mame penize ktere MUSIME utritat. Abych byl presny, ja jsmem tam pres linux a dalsi kraviny, ale ne pres rozhodovani.
Dneska mi kolega oznamil jak si predstavuje usporadani serveru. Na hlavnim (jakoby produkcnim) serveru chce Win 2K3 Server (ok, to uz rekl driv a uz jsem to prekous) a pak pro ucely testovani a zkoumani pro vyuku dalsi Win 2K3 server, pak nejakej nowell a Mandrivu Corporate server. Rikam mu, proc ne suse, je lepsi, nebo proc jsi mi to aspon nerekl, zkusil bych u QCM vyjednat nejlepsi nabidku.
Na toto testovani jsme dostali dva skoro-servery CeleronD 311 2.66Ghz, 512MB ram, i915 cipset, 80 GB sata disk.
Jeden bude pod mym velenim a bude tam suse a bude to server na tenke klienty (pozdeji si vydyndam pamet, sitovku a dalsi vecicky). Na druhem bude 2003 woken a asi ten novell. To je porad program co se spousti pod dosem nebo jak je to dneska? Nebo jen nejaky program pod wokna? Ani nevim..
Parada taky je, ze k temto dvoum serverum pripadne jedna ucebna s 15 PC (duron 1100), tam je linux (slack) na lokalech pro potreby linuxoveho krouzku ktery vedu. Jenze kcemu tam linuxovy server, kdyz ja chci ten svuj pouzit jako LTSP server zejmena pro desitky prehistorickych pentii-133 co sedej ve vetsine kabinetu. Kromtoho to bude server ktery bude replikovat ucty a data z hlavniho serveru s wokny do linuxoveho sveta na kterej se pak budou prihlasovat jak tenci tak tlusti klienti. Takze bude v serverovne.
Kazdopadne mi cela tato koncepce prijde ponekud nepromyslena, minimalne si to chtelo sednout se vsemi pocitacovymy lidmi ze skoly a navzajem to probrat.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
Ten slackware je asi fakt shitjestli to spis nebude SuSE
SuSE Linux 10.0 supports most PC hardware components. The following requirements should be met to ensure smooth operation of SuSE Linux. Processor: Intel Pentium® 1-4 or Xeon; AMD: Duron, Athlon, Athlon XP, Athlon MP, Athlon 64, Sempron or Opteron. Main memory: 256 MB (minimum), 512 MB (recommended). Hard disk: 500 MB (minimum), 2.5 GB (recommended). SuSE Linux supports most modern sound and graphics cards. Form complete system requirements, visit: http://www.opensuse.org/sysreqs
(opsáno z krabice)
Tak by mne zajimalo, co tady takovej omezenej vul jako ty dela.Sorry, ale ten vůl jsi nanejvýš ty. Pokud si někdo neumí po sobě přečíst to, co uveřejňuje v blogu, tak se nemůže divit, že se setká s kritikou. Nehledě na to, že každý trochu slušný člověk by se za něco takového měl stydět.