Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Zdravim
Kdo to vi tak to vi a kdo nevi, tak od ted vi ze delam spravce site na jedne stredni skole kde se uci pocitace.
Jelikoz jsme dostali dotaci tak mame penize ktere MUSIME utritat. Abych byl presny, ja jsmem tam pres linux a dalsi kraviny, ale ne pres rozhodovani.
Dneska mi kolega oznamil jak si predstavuje usporadani serveru. Na hlavnim (jakoby produkcnim) serveru chce Win 2K3 Server (ok, to uz rekl driv a uz jsem to prekous) a pak pro ucely testovani a zkoumani pro vyuku dalsi Win 2K3 server, pak nejakej nowell a Mandrivu Corporate server. Rikam mu, proc ne suse, je lepsi, nebo proc jsi mi to aspon nerekl, zkusil bych u QCM vyjednat nejlepsi nabidku.
Na toto testovani jsme dostali dva skoro-servery CeleronD 311 2.66Ghz, 512MB ram, i915 cipset, 80 GB sata disk.
Jeden bude pod mym velenim a bude tam suse a bude to server na tenke klienty (pozdeji si vydyndam pamet, sitovku a dalsi vecicky). Na druhem bude 2003 woken a asi ten novell. To je porad program co se spousti pod dosem nebo jak je to dneska? Nebo jen nejaky program pod wokna? Ani nevim..
Parada taky je, ze k temto dvoum serverum pripadne jedna ucebna s 15 PC (duron 1100), tam je linux (slack) na lokalech pro potreby linuxoveho krouzku ktery vedu. Jenze kcemu tam linuxovy server, kdyz ja chci ten svuj pouzit jako LTSP server zejmena pro desitky prehistorickych pentii-133 co sedej ve vetsine kabinetu. Kromtoho to bude server ktery bude replikovat ucty a data z hlavniho serveru s wokny do linuxoveho sveta na kterej se pak budou prihlasovat jak tenci tak tlusti klienti. Takze bude v serverovne.
Kazdopadne mi cela tato koncepce prijde ponekud nepromyslena, minimalne si to chtelo sednout se vsemi pocitacovymy lidmi ze skoly a navzajem to probrat.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
Ten slackware je asi fakt shitjestli to spis nebude SuSE
SuSE Linux 10.0 supports most PC hardware components. The following requirements should be met to ensure smooth operation of SuSE Linux. Processor: Intel Pentium® 1-4 or Xeon; AMD: Duron, Athlon, Athlon XP, Athlon MP, Athlon 64, Sempron or Opteron. Main memory: 256 MB (minimum), 512 MB (recommended). Hard disk: 500 MB (minimum), 2.5 GB (recommended). SuSE Linux supports most modern sound and graphics cards. Form complete system requirements, visit: http://www.opensuse.org/sysreqs
(opsáno z krabice)
Tak by mne zajimalo, co tady takovej omezenej vul jako ty dela.Sorry, ale ten vůl jsi nanejvýš ty. Pokud si někdo neumí po sobě přečíst to, co uveřejňuje v blogu, tak se nemůže divit, že se setká s kritikou. Nehledě na to, že každý trochu slušný člověk by se za něco takového měl stydět.