Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
... tak presne temihle slovy komentovali zaci tu zazracnou vec co videli na live CD Kororaa, o kterem asi vite ze slouzi snad jen k jedine veci, k prezentaci Xgl.
Pustil jsem to na pomerne nadupane masince, Dual P4 2.8Ghz 2GB ram a nejaka hodne dobra nvidia.
Nejprve jsem si zavolal dva kamose kteri na to koukali s vyvalenejma ocima a postupne si toho vsimla skoro cela trida (meli supla a nic nedelali). Prisel hloucek 12 lidi a zirali uplne stejne jako ti dva predtim.. Mavali okynkama zprava doleva, kroutili kostkou, zkouseli koleckem menit pruhlednost a vsechny ty dalsi veci co sice vypadaj moc henzky, ale vlastne jsou skoro k nicemu.
CD jsem jim dal at si ho popucujou.
Pisu si bod, uspel jsem
Jo a konecne jsem videl jak vypada to gnome. No nic moc.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
22.3.2006 18:15Jo a konecne jsem videl jak vypada to gnome. No nic moc.To jsi ho nikdy predtim nevidel? Ani na obrazku?
...ovšem když jsem tam nenašel nástroj na nastavení IP pro síťovku a tudíž jsem nerozběhal ani internet, musel jsem skočit pryč...ip, respektive ifconfig tam taky nebyl?
$ su
Password: [kororaa]
# ifconfig eth0 ........
Tak jsem zvědavej, už sosam
Kororaa stažená, md5sum souhlasí, nabootuju, přihlásim se a rozsypanej obraz ... na Atině 9250 Radeonu. Poznam snad aspoň u manželky na Nvidii, jak vypadá :-/
Kostka nikde (?), pátram, kde se k ní dostanu.
Už vim , stačí Ctrl+alt+talačítko myši