Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
... tak presne temihle slovy komentovali zaci tu zazracnou vec co videli na live CD Kororaa, o kterem asi vite ze slouzi snad jen k jedine veci, k prezentaci Xgl.
Pustil jsem to na pomerne nadupane masince, Dual P4 2.8Ghz 2GB ram a nejaka hodne dobra nvidia.
Nejprve jsem si zavolal dva kamose kteri na to koukali s vyvalenejma ocima a postupne si toho vsimla skoro cela trida (meli supla a nic nedelali). Prisel hloucek 12 lidi a zirali uplne stejne jako ti dva predtim.. Mavali okynkama zprava doleva, kroutili kostkou, zkouseli koleckem menit pruhlednost a vsechny ty dalsi veci co sice vypadaj moc henzky, ale vlastne jsou skoro k nicemu.
CD jsem jim dal at si ho popucujou.
Pisu si bod, uspel jsem
Jo a konecne jsem videl jak vypada to gnome. No nic moc.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
22.3.2006 18:15Jo a konecne jsem videl jak vypada to gnome. No nic moc.To jsi ho nikdy predtim nevidel? Ani na obrazku?
...ovšem když jsem tam nenašel nástroj na nastavení IP pro síťovku a tudíž jsem nerozběhal ani internet, musel jsem skočit pryč...ip, respektive ifconfig tam taky nebyl?
$ su
Password: [kororaa]
# ifconfig eth0 ........
Tak jsem zvědavej, už sosam
Kororaa stažená, md5sum souhlasí, nabootuju, přihlásim se a rozsypanej obraz ... na Atině 9250 Radeonu. Poznam snad aspoň u manželky na Nvidii, jak vypadá :-/
Kostka nikde (?), pátram, kde se k ní dostanu.
Už vim , stačí Ctrl+alt+talačítko myši