Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
... tak presne temihle slovy komentovali zaci tu zazracnou vec co videli na live CD Kororaa, o kterem asi vite ze slouzi snad jen k jedine veci, k prezentaci Xgl.
Pustil jsem to na pomerne nadupane masince, Dual P4 2.8Ghz 2GB ram a nejaka hodne dobra nvidia.
Nejprve jsem si zavolal dva kamose kteri na to koukali s vyvalenejma ocima a postupne si toho vsimla skoro cela trida (meli supla a nic nedelali). Prisel hloucek 12 lidi a zirali uplne stejne jako ti dva predtim.. Mavali okynkama zprava doleva, kroutili kostkou, zkouseli koleckem menit pruhlednost a vsechny ty dalsi veci co sice vypadaj moc henzky, ale vlastne jsou skoro k nicemu.
CD jsem jim dal at si ho popucujou.
Pisu si bod, uspel jsem
Jo a konecne jsem videl jak vypada to gnome. No nic moc.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
22.3.2006 18:15Jo a konecne jsem videl jak vypada to gnome. No nic moc.To jsi ho nikdy predtim nevidel? Ani na obrazku?
...ovšem když jsem tam nenašel nástroj na nastavení IP pro síťovku a tudíž jsem nerozběhal ani internet, musel jsem skočit pryč...ip, respektive ifconfig tam taky nebyl?
$ su
Password: [kororaa]
# ifconfig eth0 ........
Tak jsem zvědavej, už sosam
Kororaa stažená, md5sum souhlasí, nabootuju, přihlásim se a rozsypanej obraz ... na Atině 9250 Radeonu. Poznam snad aspoň u manželky na Nvidii, jak vypadá :-/
Kostka nikde (?), pátram, kde se k ní dostanu.
Už vim , stačí Ctrl+alt+talačítko myši