Minetest (Wikipedie), multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, byl vydán ve verzi 5.6.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Projekt Debian získal doménu debian.community. Jedná se o výsledek doménového sporu u WIPO/UDRP: "Doména debian.community byla zaregistrována ve zlé víře a byla používána k pošpinění ochranných známek projektu Debian". Viz Wayback Machine.
Byl publikován detailní rozbor zranitelnosti CVE-2022-29582 v Linuxu v io_uring. Zranitelnost byla v upstreamu opravena již v dubnu.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního InstallFestu.
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po 9 měsících od vydání verze 3.4 byla vydána nová verze 3.5 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu a na YouTube. Major verze 4.0 se blíží k první betě.
Alexandre Prokoudine publikoval na serveru Libre Arts článek 8+1 audio editorů pro Linux, které nejsou Audacity. Věnuje se editorům: Sweep, mhWaveEdit / gWaveEdit, KWave, ReZound, EKO, Snd, Gtk Wave Cleaner, WaveSurfer a SoX.
Byla vydána verze 8.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Byla vydána nová verze 1.70 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.70 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Docusaurus byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o generátor statických webových stránek, především stránek s dokumentací. Za vývojem stojí společnost Meta (Facebook).
Zdravim
Včera jsem se konečně dokopal k tomu, že jsem svoji šílenou HTPC desku dal do krabice. Ještě k ní přidám CD a poputuje poštou do firmy na opravu.
Ale kdyby se to náhodou nepovedlo, počítal jsem cenu náhradního řešení. Na jedné straně je to Intel Celeron, deska s intel čipsetem a nejlevnější nvidia. Suma sumárum 3100Kč.
Asus EN7200GS/HTD 128MB, PCI-EPokukoval jsem i po AMD řešení. Tam je nabídka HTPC desek řádově lepší. Skončil jsme u téhle kombinace, co vy na to? Suma sumárum 2400Kč. Nutno podotknout, že cena je pro mě teď velice důležitá. Starou desku omlátím CZC o hlavu a vydřu z nich peníze a těžce sehnaný CD T2300 snad prodám nebo si ho dám do služebního notesu.
AMD Sempron LE-1100 EEHlasujte v anketě, díky.
Zdeněk
Tiskni
Sdílej:
Nejsi, pokud myslíš, že bys stejně jako já ocenil nějakou trochu pro-AMD možnost :)
Taky o stavbě nečeho takového uvažuji a ta druhá varianta se mi zamlouvá ... ale nebude problém s tou vestavenou ATInou ? rozjedu Tv-out a dva screeny v Xkách ? ... btw.. to fakt nemá sériový, ani paralelní port ? FUJ !
Bohate staci ze to prehraje DVD nejaky ty mpegy a h.264 a cojavim jeste a to stejne pocita predevsim procesor.Nicméně grafárna v tomhle pravděpodobně dost pomáhá. Video v rozlišení 1280x544 (pokud si pamatuju správně, možná to bylo víc) komprimované X.264 šlo přehrát na stroji s procesorem AMD Atlhon XP 1900+ a grafickou kartou nVidia GeForce 5200. Po výměně té grafárny na GeForce 2 už to nejde - video se trhá.
Jako desktop by se mi líbil Asus P2-M2A690G + AMD Athlon X2 BE-2300 (45 W TDP). Jako HTPC by se to dalo určitě použít taky (v tom přípdě by bohatě stačil i ten taky 45W Sempron LE-xxxx).