Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Můžete doporučit nějaký jiný klient? Nejlépe ale multiplatformní, i když to není podmínkou.Mulberry (můj článek o starší verzi; dnes už je to free SW). Vzhled sice nic moc a program se už prakticky nevyvíjí, ale funkcemi je přímo nadupaný a už ta stará verze uměla věci, které většina dnešních klientů neumí.
Řekl bych, že jsem to napsal správně. To, co zmiňuješ ty, je skutečnost, že někdy můžeš například tam, kam normálně patří "mě/tě" použít "mne/tebe" pro zdůraznění. Je to trochu otázka citu a kontextu.
Ale teď mi došlo, že jsem asi udělal chybku v háčcích:
ti -> mi
tě -> mě
tebe -> mne
tobě -> mně
Nechapu, proc se v kazde 10. diskuzi musi rozvinout dohadovani o gramatice. Kde to jsme?? Ja bych takove prispevky proste ignoroval.
Kde to jsme??Přece v Česku. Takže je nejlepší psát česky
Ja bych takove prispevky proste ignoroval.Proč? Zdenkovi jsem dole odpověděl na jeho útrapy, tak proč nepokecat o češtině?
Můžete doporučit nějaký jiný klient?Co treba mutt? "All mail clients suck. This one just sucks less."
taky Claws Mail používám, narozdíl od TB přežil víc než 10tis. zpráv v jedné složce.Tohle bude asi individuální. V jedné složce mám dokonce něco málo přes 65 tisíc mailů a TB s ní nemá problém. Ta prvotní indexace chvilku trvala, ale jinak OK.
Doporucuju Alpine, sam jsem zkousel, je to dokonce i pro wokna. Bezi to v textovem modusu, cili to nekomu muze pripadat zvlastni, me ne.
Hlavni minus je, ze nejsou videt (pochopitelne) vlozene obrazky v e-mailech, to byl taky duvod, proc jsem to prestal pouzivat.
Dalo by se to ale mozna vyresit propojenim treba s programkem feh
, takovy mini prohlizec grafiky pro X.
.msgHeaderView-button { display: none !important; }Pro výsledek viz přílohu.
jiné = horší ikonkyTak ještě jednou, inspirace ze stejného místa, jako bylo vypuštění tlačítek z hlavičky zprávy (screenshot je z TB 3)
Tiskni
Sdílej: