Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Můžete doporučit nějaký jiný klient? Nejlépe ale multiplatformní, i když to není podmínkou.Mulberry (můj článek o starší verzi; dnes už je to free SW). Vzhled sice nic moc a program se už prakticky nevyvíjí, ale funkcemi je přímo nadupaný a už ta stará verze uměla věci, které většina dnešních klientů neumí.
Řekl bych, že jsem to napsal správně. To, co zmiňuješ ty, je skutečnost, že někdy můžeš například tam, kam normálně patří "mě/tě" použít "mne/tebe" pro zdůraznění. Je to trochu otázka citu a kontextu.
Ale teď mi došlo, že jsem asi udělal chybku v háčcích:
ti -> mi
tě -> mě
tebe -> mne
tobě -> mně
Nechapu, proc se v kazde 10. diskuzi musi rozvinout dohadovani o gramatice. Kde to jsme?? Ja bych takove prispevky proste ignoroval.
Kde to jsme??Přece v Česku. Takže je nejlepší psát česky
Ja bych takove prispevky proste ignoroval.Proč? Zdenkovi jsem dole odpověděl na jeho útrapy, tak proč nepokecat o češtině?
Můžete doporučit nějaký jiný klient?Co treba mutt? "All mail clients suck. This one just sucks less."
taky Claws Mail používám, narozdíl od TB přežil víc než 10tis. zpráv v jedné složce.Tohle bude asi individuální. V jedné složce mám dokonce něco málo přes 65 tisíc mailů a TB s ní nemá problém. Ta prvotní indexace chvilku trvala, ale jinak OK.
Doporucuju Alpine, sam jsem zkousel, je to dokonce i pro wokna. Bezi to v textovem modusu, cili to nekomu muze pripadat zvlastni, me ne.
Hlavni minus je, ze nejsou videt (pochopitelne) vlozene obrazky v e-mailech, to byl taky duvod, proc jsem to prestal pouzivat.
Dalo by se to ale mozna vyresit propojenim treba s programkem feh
, takovy mini prohlizec grafiky pro X.
.msgHeaderView-button { display: none !important; }Pro výsledek viz přílohu.
jiné = horší ikonkyTak ještě jednou, inspirace ze stejného místa, jako bylo vypuštění tlačítek z hlavičky zprávy (screenshot je z TB 3)
Tiskni
Sdílej: