Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Můžete doporučit nějaký jiný klient? Nejlépe ale multiplatformní, i když to není podmínkou.Mulberry (můj článek o starší verzi; dnes už je to free SW). Vzhled sice nic moc a program se už prakticky nevyvíjí, ale funkcemi je přímo nadupaný a už ta stará verze uměla věci, které většina dnešních klientů neumí.
Řekl bych, že jsem to napsal správně. To, co zmiňuješ ty, je skutečnost, že někdy můžeš například tam, kam normálně patří "mě/tě" použít "mne/tebe" pro zdůraznění. Je to trochu otázka citu a kontextu.
Ale teď mi došlo, že jsem asi udělal chybku v háčcích:
ti -> mi
tě -> mě
tebe -> mne
tobě -> mně
Nechapu, proc se v kazde 10. diskuzi musi rozvinout dohadovani o gramatice. Kde to jsme?? Ja bych takove prispevky proste ignoroval.
Kde to jsme??Přece v Česku. Takže je nejlepší psát česky
Ja bych takove prispevky proste ignoroval.Proč? Zdenkovi jsem dole odpověděl na jeho útrapy, tak proč nepokecat o češtině?
Můžete doporučit nějaký jiný klient?Co treba mutt? "All mail clients suck. This one just sucks less."
taky Claws Mail používám, narozdíl od TB přežil víc než 10tis. zpráv v jedné složce.Tohle bude asi individuální. V jedné složce mám dokonce něco málo přes 65 tisíc mailů a TB s ní nemá problém. Ta prvotní indexace chvilku trvala, ale jinak OK.
Doporucuju Alpine, sam jsem zkousel, je to dokonce i pro wokna. Bezi to v textovem modusu, cili to nekomu muze pripadat zvlastni, me ne.
Hlavni minus je, ze nejsou videt (pochopitelne) vlozene obrazky v e-mailech, to byl taky duvod, proc jsem to prestal pouzivat.
Dalo by se to ale mozna vyresit propojenim treba s programkem feh
, takovy mini prohlizec grafiky pro X.
.msgHeaderView-button { display: none !important; }Pro výsledek viz přílohu.
jiné = horší ikonkyTak ještě jednou, inspirace ze stejného místa, jako bylo vypuštění tlačítek z hlavičky zprávy (screenshot je z TB 3)
Tiskni
Sdílej: