V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Sám jsem člověkem více než cokoli jiného rozporuplným, a bohužel i mé texty jsou začasté plny rozporů. Když si jich někdy všimnu a snažím se o vysvětlování, čitelnost obvykle povážlivě klesá. Celé to je jen snaha zdokonalovat svoje vyjadřování, snaha vměstnat notně zkurvenou poezii do schémat hovorové řeči. A snad i já mohu věřit, že hledat krásná slova je lepší než zabíjet a vraždit.
Na highscalability.com jsem narazil na pěknou prezentaci Jeffa Deana Handling Large Datasets at Google: Current Systems and Future Directions. Pobavily mne na tom dvě věci: jednak že PDF i videozáznam jsou umístěny na yahoo.com
, a jednak čtvrtý slajd. Posuďte ostatně sami:
Po pravdě řečeno, je možné, aby se běžný smrtelník vůbec třeba za studií do takového prostředí dostal?
Abych neklamal: v Googlu si jasně uvědomují, že nikoliv, proto poslední řádek zmíněného slajdu zní:
Řekl bych, že práce v Googlu může být docela zajímavá A kdo nemá to štěstí, může se podívat třeba na projekt Hadoop, který se technologiemi Googlu zcela nepokrytě inspiruje.
Mimochodem, ta všudypřítomná posedlost Googlem pomalu přechází i na mě. Google Mail používám už drahnou dobu, před pár měsíci jsem k tomu přibral Google Reader a myslím, že to bude pokračovat. Možná je to když ptáčka lapají, krásně mu zpívají, ale nemůžu si pomoct: chceš hluchým vyprávět, co píseň znamená, a slepým, co jsou křídla labutí?
Tiskni
Sdílej:
Ale ne, zapomeň na to, koho zajímá Ládíček, že?Plus milión
Po pravdě řečeno, je možné, aby se běžný smrtelník vůbec třeba za studií do takového prostředí dostal?Proc ne? Jen tak namatkou, tohle to myslim splnuje (petabyty dat, vypocetni kapacita tisicu procesoru, machine failure by se asi taky naslo), dole mas odkaz na Student programme.