abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1968 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak vyvolat flame?

    20.3.2005 17:44

    FLAME!

    Za poslední týden jsem v nejméně desítce příspěvků, zahlédl krátkou větu. Nechci vyvolat flame.:-))

    A tak mě napadlo, jaká otázka dokáže vyvolat nejhorší a nejbrutálnější flame na stránkách www.abclinuxu.cz.

    Co myslíte vy?

    To mě jen tak napadlo.Ale to pravé to asi nebude, co?

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    20.3.2005 17:50 Honza "tux" Friesse | skóre: 15 | blog: Tuxův blog | Vyškov
    Rozbalit Rozbalit vše To je přece jasné....
    GTK x QT, KDE x Gnome (zde Gnome zastupuje !KDE). Možná ještě Vi x Emacs x zbytek světa, ale to už není ono.
    20.3.2005 19:50 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To je přece jasné....
    Časy se mění, kdysi spolehlivé vi vs. emacs už opravdu nějak netáhne :-)
    20.3.2005 19:52 ABCLinuxuIsAlive | skóre: 12 | blog: Cubix | Nodnol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To je přece jasné....
    To je ale jenom tim, ze dnesni uzivatel linuxu uz pomalu nevi, co to ten Emacs vlastne je a vetsina z nich by vi neumela ani vypnout (nekteri by to neumeli ani killnout :( )
    Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.
    20.3.2005 20:00 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To je přece jasné....
    a vetsina z nich by vi neumela ani vypnout
    Kdepak, neschopnost vypnout vi patřila odjakživa ke ctnostem pravověrného Emacsisty a naopak ;-)
    20.3.2005 22:09 vi(m)sta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To je přece jasné....
    A jak se ten emacs vlastně vypíná? Předpokládám, že :q! to asi nebude. ;-)
    20.3.2005 22:23 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To je přece jasné....
    No já nevim, rmmod emacs nebo tak nějak.
    20.3.2005 22:25 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To je přece jasné....
    IMHO je nutné z Emacsu rebootovat do Linuxu :-)
    Copak toho není dost?
    Lukáš Benda avatar 29.8.2005 08:16 Lukáš Benda | skóre: 12 | blog: benBlog | Štítina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To je přece jasné....
    Pro Vi-ckare je to vypnuti Emacsu jednoduche Alt-X napsani Viper a pak uz stejne jako ve vi :q :))
    Google bomba: benzin blog
    20.3.2005 17:52 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Jak kdy
    Tohle už nikdo neřeší, obvykle jse flame u totální pí*oviny :-).
    20.3.2005 18:15 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Windows
    Co má windows a linux ne?

    Pche.

    Kterými windowsářskými nesmysly už se Linux nakazil?
    20.3.2005 18:32 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows
    Nebo ještě lépe Které windowsářské nesmysly zavedlo KDE, ztělěsnění to ďábla v Linuxu?

    No a jede se... :o)
    20.3.2005 18:35 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows
    Hej vy lamy, já mám Gentoo a nejnovější KDE a nejnovější kernel a všichni jste uplný hovada!

    (nějak jsem si nemohl pomoct :-))
    Copak toho není dost?
    20.3.2005 20:16 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows
    Slabota. Urcite mas malo vytuneny CFLAGS... :-D
    20.3.2005 22:24 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows
    Co bys čekal od bloggera :-P
    20.3.2005 22:27 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows
    Hm, (opatrně se rozhlížím) já vlastně ani nevím, jestli kompiluju přesně se správně nastavenou architekturou…
    Copak toho není dost?
    20.3.2005 22:39 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows
    Kinux na tebe, vostudo! :-D
    20.3.2005 18:22 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Čeština
    Piš s chybama, bez diakritiky, s diakritikou, pozpátku… To je celkem jedno co.
    Copak toho není dost?
    20.3.2005 18:42 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Se docela bavím
    bAvIm mivab Jen tak dál
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    20.3.2005 19:38 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše Flame;-)
    It's simple - GNOME sux, KDE rules:-)

    No a spolehlivě flame vyvolají také některé nicky;-)
    elviin avatar 20.3.2005 20:34 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Myš
    mám myš vlevo, protože ...
    20.3.2005 20:35 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše jak?
    Jak vyvolat flame? Třeba položením otázky Jak vyvolat flame? :-)
    20.3.2005 20:43 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    Takovéhle odkazy mě štvou, protože na ně zpravidla kliknu nejmíň dvakrát, než mi dojde, že se motám v kruhu ;-)
    Copak toho není dost?
    20.3.2005 20:48 hmm | skóre: 13 | blog: BSD bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    Když jsem byl na pražském BSD srazu, tak tam přišel i CIJOML a začal tam propagovat svůj linux, což se ovšem nelíbilo všem ostatním a chtěli ho "vykopat z hospody". A co z toho vyplívá, že BSDčkaři Flameujou s Linuxáky a Linuxáci zas s Windousáky... ;)
    BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows...
    20.3.2005 20:55 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    Copak? CIJOML prisel BSDckarum prodavat svuj binarni linuxovej driver pro CDMA modem? :-D
    20.3.2005 21:42 Hanz | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    ROTFLLLLLLLLLLL :DDDDDDDD
    20.3.2005 23:36 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    vyplívá… to je odvozeno od plivat? :-)
    20.3.2005 23:56 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    20.3.2005 22:27 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    Hihi, stará dobrá Hra pro mentálně postižené v elektronické podobě :-)
    20.3.2005 22:28 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    Neeeee, to byly vteřiny, teď jsem za blba :-/
    20.3.2005 22:30 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    A já za mentálně postiženého :-D
    Copak toho není dost?
    20.3.2005 22:31 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    A ja za nechapaveho...
    20.3.2005 22:33 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    Tak to na tom nejsem ještě nejhůř. Klíčová slova: tipování čísla, které dostane příspěvek; zacyklení; blbec, který do toho vleze.
    Copak toho není dost?
    20.3.2005 22:36 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    ?
    20.3.2005 22:50 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    Tak mentálně postižený jsem tady já, protože si na mě na tohle dostal, asi pětkrát :-)
    Copak toho není dost?
    20.3.2005 22:54 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    ROFL! :-D
    20.3.2005 22:37 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak?
    No to spíš já, aneb jak se říká "Kdo jinému jámu kopá, je mentálně postižený" :o)
    20.3.2005 21:45 tdx
    Rozbalit Rozbalit vše Ještě mě napadlo...
    Mandrake je opravdu kvalitní linuxová distribuce, ta nejlepší;-)
    20.3.2005 22:13 gimper | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě mě napadlo...
    taky si myslim ;)
    gentoo.bloguje.cz ;)
    20.3.2005 23:09 tdx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě mě napadlo...
    Checkinstall = nejlepší nástroj pro tvorbu balíčků;-)
    20.3.2005 22:10 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše hatmatilka
    Hezké, konečně pěkně napsaný <ul> seznam :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    20.3.2005 22:21 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hatmatilka
    ?
    21.3.2005 07:32 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hatmatilka
    S Veritasem jsem vedl u jeho minulych blogpostu diskuzi na tema spravne zapsane html, tak jsem ho musel pochvalit... :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    21.3.2005 19:25 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hatmatilka
    jj ani to nebylo moc těžký se to naučit. Díky za odkaz. :)
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    20.3.2005 23:29 blablabla
    Rozbalit Rozbalit vše Dotaz
    Jsem zkušeným uživatelem PC a Linux používám už víc jak týden. Mám Linux 7.2 a zajímalo by mě, jak si v něm mám vypalovat hry a filmy na DVD.
    20.3.2005 23:36 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz
    A jestli mi odpovíte, ať si přečtu dokumentaci, napíšu článek do Reflexu (na Živě), jak jsou ti linuxáci arogantní… :-)
    Vašek Lorenc avatar 20.3.2005 23:40 Vašek Lorenc | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz
    .. když mi nejde spustit ani instalace mého oblíbeného vyplovacího softu!!! A to ji spouštím jako obvykle, přes nero-cracked-full.exe..
    ...včetně majestátného loosa
    9.11.2006 11:17 burda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz
    se netlem, ale ja kdyz poprvy videl linux, zkousel sem spustit exe soubory. Nez mi po 2 hodinach doslo, ze asi tady exe spustit nepujde. Holt zvyk je zelezna kosile...

    (chtelo by to napsat PrvniKrokLinuxem pro lamy atd. Zel ja sem lama sam, tak psat to nemuzu:) Leda neco typu VzkazLamyLamam :))
    Tucnaci sem, tucnaci tam. Hlavne ze jsme spokojeni :) Burda

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.