Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Já si na to snad i udělám patent. Nevím, proč na to ještě nikdo nepřišel, je to totiž vážně dokonale funkční a přitom tak jednoduché...
Co k tomu bude potřeba?
Naprosto ideální je počítač s linuxem v konzoli, kdy nefunguje spouštění X serveru. A kdy u počítače sedí pravý linuksák, který se právě naučil nežádoucí osoby posílat na /dev/null
a který už ví, že nejlepší lék na rozbitý počítač je s rootem rm -rf /
. Prostě zaručená zábava na dlouhé zimní večery.
Obecně stačí počítač s čímkoliv, co dokáže úspěšně zaměstnat na mnoho hodin, obzvláště vhodné jsou věci, které vytvářejí dojem, že 'nejdou přerušit'.
Nevím, jak ostatní, ale já, pokud nemám přístup k počítači nebo prostě u něj zrovna nesedím, tak vyloženě žeru, co mě přijde do cesty. A při bezcílném potulování se po bytě se k ledničce dostanu velice často. Asi tak každé dvě minuty.
Naproti tomu, když mám nějakou 'nepřerušitelnou' práci na počítači (nedávno to byla třeba téměř marná snaha napsat a rozchodit jeden primitivní skriptík k sobě na blog (nikoliv zde na abclinuxu)), nemám problém u něj sedět 6 hodin v kuse, bez přestávky, a bez potřeby jíst. Zatímco normálně bez počítače musím něco sníst do 7 večer, od počítače se obvykle k nějakému jídlu dohrabu až okolo jedenácté večer.
No neříkejte mě, že by se tímhle způsobem nedalo hubnout. Já sice hubnout nepotřebuju, ale národ ano! Jenom najít něco, čím by se byly schopné ty davy lamiček takto zaměstnat. Má někdo nějakou představu?
Tiskni
Sdílej:
man flac
a doplnil svůj script NCoda
o převod mezi tímto formátem.
ahoj jestli chcete zhubnout tak se určitě koukněte na můj web http://www.doplnky-fitness.cz