Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pro menší čísla nevidím důvod.Já jo - bude to 2x menší a nepoznám rozdíl...
Já třeba rozdíl neslyším a za tu poloviční velikost to stojí...na to se dá říct jediné: kup si uši a zkus si je nainstalovat do těch dvou děr, co máš v hlavě zboku ...
K čemu je dobré převádět mp3 na ogg?jojo, taky mě to zarazilo ... ale ještě víc jsem se podivil nad formulací: ... oggů a dalších formátů pro linux on je ogg (resp ogg-vorbis) "formát pro linux"? ono nejde v linuxu používat mp3 (když už je jednou mám)? to jsou mi věci po kdovíkolika deci ...
... 96kbit bitrate, abych to mohl jednodušeji poslat na internet.to je ta podstatná informace ... článek vyzněl "hurá z win na lin, hurá z mp3 na ogg", což je blbost, s prominutím, pokud účel byl poslat soubory a jediné oč šlo bylo, že místo postupu "mp3 => mp3 s nižší bitrate" se použil postup "mp3 => ogg s nižší bitrate", pak samozřejmě výše uvedená připomínka padá ...
Tiskni
Sdílej: