Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tiskni
Sdílej:
A propo, co chces po gigabitu prenaset?
Dokážu si představit, že čtyři DVB-T multiplexy vyžerou celý 100Mb/s Ethernet. Ale to asi není typické domácí využití ;)
V okamžiku, kdy se rozhodneme nainstalovat 4 tunery, abychom měli současně přístupné všechny multiplexy, tak by byl hřích omezovat se v počtu přijímaných programů.
Jedna domácnost to asi nevyužije, ale takové rozvody DVB-T po Ethernetu v bytovém domě je zcela jiná situace.
Chtela bych mit dost rychlou wifi na to, abych nemusela mit do postele natazeny ethernetWifinku bez regulace vykonu uz jsem nepotkala ani nepamatuju. A u tech, ktere ji nemely, obvykle nebylo co regulovat, signal neprosel pres panel ani z kuchyne do loznice. Nemyslim, ze ma smysl hledat tezkosti zrovna tady.
Moje řeč. Nemám výkon nikterak regulovaný a v místnosti o 5 metrů vedle si už s wifi (v mobilu) neškrtnu. Ovšem řekl bych, že v tomto případě silnější AP stejně nepomůže, protože nestíhá zařízení v přístroji. Takže využívám toho že máme roztahané dráty do všech cimer. Což je důvod proč mám za modemem a wifi AP ještě 4-portový 100M switch.
Do budoucna však místo něj chci vrazit gigový. Právě kvůli těch filmků, záloh, atp. Úložiště si totiž bude hlučet na balkóně a nechci trávit čas čekáním při šoupání dat.