Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Tiskni
Sdílej:
Ten Vas clanek je pekny. Lidstvo opravdu bez komediantu bude zit spokojene dal.
Umelci vsak nechapou ze lide nejsou zvedavi chodit po music shopech (kamennych ci internetovych) s chabou nabidkou za prachy kdyz je neomezene dostupne vsechno na fileserverech ve forme warezu. Totez se tyka filmu a softwaru. Videopujcovny (vesmes male kramky s chabym vyberem) pujcujici DVD za 40 - 50,- tj za stejnou cenu za jakou jsou nabizeny v trafikach tytez tituly ke koupi. To je proste absurdni.
Pokud se nejakym zpusobem znemozni kopirovani (ac je to nerealne) hudba a spousta komercniho SW zahyne ve prospech hudby a softu svobodneho ci jen free.
Filmy se zatim jakztakz drzeji kvuliva navstevnosti kin, kam precijen lidi jeste chodej. Toto vsak muze brzy taky skoncit a filmova produkce zacne hynout.
E knihy ci e-noviny (Murdoch) za penize = najivni model jez nebude a ani nemuze fungovat protoze vedle nich bude existovat i zpravodajstvi resp studijni materialy zadara a pro vsechny.
Ten Vas clanek je pekny.Díky. Ale vykat si nemusíme, ne?
Pokud se nejakym zpusobem znemozni kopirovani (ac je to nerealne) hudba a spousta komercniho SW zahyne ve prospech hudby a softu svobodneho ci jen free.To jsem se snažil říct. Např. softwarové pirátství nejvíc ubližuje svobodnému softwaru (a freewaru), těm autorům spíš prospívá – získávají nové uživateli, lidi umí jejich programy ovládat, následně je pak žádají po svých zaměstnavatelích a školách (když to platí někdo jiný, tak o co jde?) a přitom kvůli pirátství o moc peněz nepřicházejí, protože ti piráti by si software za desítky nebo stovky tisíc stejně nekoupili, oni ty peníze nemají. Tím nechci obhajovat pirátsví, to je špatné tak jako tak.
>>> Díky. Ale vykat si nemusíme, ne?
Nemusime, ale me to nevadi komukoli vykat. Je jedno zda je mnohem mladsi jako ja sam.
>>> Tím nechci obhajovat pirátsví, to je špatné tak jako tak.
Ja piratstvi taky neobhajuji, ale bez nej by komercni firmy se ani neprosadili. Zkratka piratstvi podporuje softwarovy prumysl.
A Vy se divite ?
Lidi tlucou mlhu ke zdi .... to prece neni mozne.