V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
Ten Vas clanek je pekny. Lidstvo opravdu bez komediantu bude zit spokojene dal.
Umelci vsak nechapou ze lide nejsou zvedavi chodit po music shopech (kamennych ci internetovych) s chabou nabidkou za prachy kdyz je neomezene dostupne vsechno na fileserverech ve forme warezu. Totez se tyka filmu a softwaru. Videopujcovny (vesmes male kramky s chabym vyberem) pujcujici DVD za 40 - 50,- tj za stejnou cenu za jakou jsou nabizeny v trafikach tytez tituly ke koupi. To je proste absurdni.
Pokud se nejakym zpusobem znemozni kopirovani (ac je to nerealne) hudba a spousta komercniho SW zahyne ve prospech hudby a softu svobodneho ci jen free.
Filmy se zatim jakztakz drzeji kvuliva navstevnosti kin, kam precijen lidi jeste chodej. Toto vsak muze brzy taky skoncit a filmova produkce zacne hynout.
E knihy ci e-noviny (Murdoch) za penize = najivni model jez nebude a ani nemuze fungovat protoze vedle nich bude existovat i zpravodajstvi resp studijni materialy zadara a pro vsechny.
Ten Vas clanek je pekny.Díky. Ale vykat si nemusíme, ne?
Pokud se nejakym zpusobem znemozni kopirovani (ac je to nerealne) hudba a spousta komercniho SW zahyne ve prospech hudby a softu svobodneho ci jen free.To jsem se snažil říct. Např. softwarové pirátství nejvíc ubližuje svobodnému softwaru (a freewaru), těm autorům spíš prospívá – získávají nové uživateli, lidi umí jejich programy ovládat, následně je pak žádají po svých zaměstnavatelích a školách (když to platí někdo jiný, tak o co jde?) a přitom kvůli pirátství o moc peněz nepřicházejí, protože ti piráti by si software za desítky nebo stovky tisíc stejně nekoupili, oni ty peníze nemají. Tím nechci obhajovat pirátsví, to je špatné tak jako tak.
>>> Díky. Ale vykat si nemusíme, ne?
Nemusime, ale me to nevadi komukoli vykat. Je jedno zda je mnohem mladsi jako ja sam.
>>> Tím nechci obhajovat pirátsví, to je špatné tak jako tak.
Ja piratstvi taky neobhajuji, ale bez nej by komercni firmy se ani neprosadili. Zkratka piratstvi podporuje softwarovy prumysl.
A Vy se divite ?
Lidi tlucou mlhu ke zdi .... to prece neni mozne.