Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Včera se konal další z pravidelných (třetí pátek v měsíci) srazů spolku OpenAlt, jehož cílem je podpora svobodného softwaru a otevřených technologií. Sraz probíhá paralelně v Praze a Brně. Pokud vám to včera nevyšlo, můžete se podívat alespoň na fotky z pražské části srazu. A příště se snad potkáme osobně.
Bonus: OpenAlt-2015-03_3000.ogv (video)
Tiskni
Sdílej:
U OctaForge jsem to napravil (chtěl jsem ho dát, až si to přečtu a k tomu jsem se bohužel ještě nedostal). Můj zápisek může označit zase někdo jiný, jestli se líbí
Už sa to tu preberalo, že dobré odborné blogy by sa mali zobrazovať medzi článkami, toto sa tiež neudialo a odsúvanie linuxových komunitných akcií medzi Jílkove blogy mi príde nefér.K tomu bych se docela přidal. Nafackovat mi ale bude muset Max osobně, ale teď už samozřejmě budu vědět.
Kvalitní blogy bych vyzvedával mezi články, aby se titulka více hýbala.Souhlas. A myslím, že o tomto návrhu se tu mluvilo už víckrát, jen to nikdo nezrealizoval.
Tučňák se dává za dobrý technický blog, jakýkoli. Proto se tu dával i tučňák za blog o MS. Symbol tučňáka pak s tím nemá nic společného, mohla se vybrat hvězdička, nebo cokoli jiného.Aha a proto se ta kategorie jmenuje "Výběr (linuxové)", že? MS by se tu fakt podporovat neměl, jinak se tu z toho stane PR žumpa Microsoftu, kde nás budou MVP obšťastňovat návody na nasazení MS Exchange či Office 365. Začít to může úplně nevinně, třeba návodem na zprovoznění linuxu pod Hyper-V nebo ovládáním Arduina/RPi z Windows.