Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Linuks je prostě Linuks.
Mám 1GB paměti, zabráno 1661MB a to jsem ještě nepustil azureus, eclipse a poseidon. To ani nemluvím o tom že musím něco napsat v OO.o Impressu. Swapování je součást mého života
Zdroj ABCLinuksu.
Tiskni
Sdílej:
Smějou se tomu dva druhy lidí. Jedni, co tomu nerozumí, tak jim to přijde směšné. A druzí se smějou prvním těm, co tomu nerozumí.
Když kdysi říkal kamarád, že pro modelování auta na Siliconu potřebuje 512MB RAM, aby to neswapovalo, tak se ostatní taky jen nechápavě tvářili.
Jak jsem řek
Chápu, že ve windech je problém mít otevřených 40 okýnek, ale já tak normálně bez problému pracuju.Jsi drobek vedle. Tady se Widlí zastanu: Duron 750 MHz / 256 MB RAM a otevřel jsem 54 programů a bez problémů se v nich hýbal. (XP)
Taky se n e s m ě j u
Už jste někdy měl spuštěno současně několik virtuálních systémů ve VMWare? To byste totiž zjistil, že vám bude málo i 2 GB RAM (to mám ve svém pracovním PC já). A já to prostě ke své práci občas potřebuju.
Máte doma funkční křišťálovou kouli, že se vysmíváte někomu, aniž byste hovno věděl o tom, jak a proč ten člověk počítač používá? Tak až se vám ta koule okotí, pošlete mi prosím páreček na chov. Pokud takovou kouli nemáte, tak mi přijdete jako hňup, který se směje někomu, že třeba "jeho auto žere 23l/100km". A jaksi mu chybí informace, že to auto je Tatra 815.
Šmarjá, vždyť RAMka dneska stojí pár šupů... Kdysi jsem byl na kolejích za frajera, protože jsem měl 4 MB RAM, většina kluků měla jen 2 MB. TENKRÁT stály paměti peníze, dneska se dávaj zadarmo
PS: A to nemluvím o tom, za kolik peněz jsem si své ZX Spectrum kdysi upgradnul ze 32 KB na 64 KB RAM
cat /dev/dsp /dev/null
(nen to úplně přesný, ale snad chápete jak to myslím).
ale distribuční ve fedoře vychází tak často, že to prostě nemá smyslAle já to přece chápu, taky mám distribuční jádro. Ale sestavit ho prostě musím. Tedy pokud si nenajdu nějaký binární mirror a patřičně neupravím
make.conf
. Pokud tam někde vůbec skladují předkompilovaná jádra. emerge -avuNDt world