Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
:he
asi ničemu nepomůže, ale mohl jsem si uvědomit, že Linuxák používa styl odpovědí: si to naprogramuj, máš manuál, podívej se do helpu. Osobně mi to je jedno, ale takhle Linux podle mě opravdu nikoho nenadchne.
PS: Nadávat na to, že tu píšu o programu pro Windows a přitom řešit jak rozchodit Bulánky, Windowsí verzi Unreala, a další Win programy mi přijde dost linuxodemagogické.
:he
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
krumplik petr # emerge --search codepad Searching... [ Results for search key : codepad ] [ Applications found : 0 ]Tak nevím, ale asi si ho nevyzkouším... Jinak psát zrovna sem takový bláboly o "aplikacích nenáročných na desktop" (což mimochodem nechápu, co je) z windows, už skutečně hraničí s duševní chorobou. Kdysi na průmce nám něco říkali o asertivní metodě, která se jmenuje "metoda pokažené gramofonové desky". Možná se tak snaží pan Plešinger tady prosadit, když už nic jiného neumí. Anebo je to prostě blb.
když ke svému uspokojení potřebujete nazývat druhého idiotemMy už jsme takoví, že idiota nazveme idiotem...
PSPad, CodePad, Dev-Cpp? jEdit + pluginy.
Kvalita a použitelnost mě nezajímá, není to pro Linux a tak je to špatnej program a basta. Navíc protože to není pro Linux, tak jeho vlastnosti jsou špatné.Blablablabla. Proč nám ten software tady předvádíte? Nikdo o to nestojí.
Na nelinuxových portálech se běžně vyskytují recenze původně Linuxových aplikací i celých distribucí.Fajn, dostal jste mě... takže co takhle recenze na BeOS* programy na Win. serveru? *) můžete nahradit libovolným systémem, ze kterého se nedá vykroutit tak, jako to P. udělal v případě Linuxu
u CodePadu a PSPadu jiný uživatel podotknul, že pod Windows má raději jiný editor ale myslí si že PSPad a CodePad jsou dobré produktyA přínos uživatelům Linuxu?
Já ti to zkusím vysvětlit. Pokud přirovnám Linuxáře ke sběratelům vláčků, tak když budeš sběrateli vláčků vysvětlovat výhody hraní si s panenkou Barbie (ekvivalent tvého psaní o Windows programech), tak tě taky přetáhne nějakou tou lokomotivou. Proč? Protože má vláčky rád a ty mu nutíš něco jiného.
Máš pravdu že komunita neodsuzuje aplikace, ale autora.Nuž, ako sa človek uvedie, tak ho vnímajú...
Tiskni
Sdílej: