Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Docela pěkný editor textů a dalo by se říci hezké a jednoduché vývojové prostředí českého původu je editor CodePad. Já osobně ho nepoužívám, zvykl jsem si na PSPad. Ale kamarád, který cracknul kernel32.dll z WindowsXP SP1 i SP2, aby na něm mohl vytvořit nové jádro s dokonalým procesním firewallem, ho použil a velice si ho vychvaloval. CodePad je rychlý, spolehlivý, nenáročný a požadavky splňující editor který se chová tak, jak je velká část uživatelů zvyklá (jednotné klávesové zkratky, grafické zvýraznění a dopisování kódu, jednoduché, dobře vyřešené konfigurační klikátko, ...).
Tiskni
Sdílej:
:he
asi ničemu nepomůže, ale mohl jsem si uvědomit, že Linuxák používa styl odpovědí: si to naprogramuj, máš manuál, podívej se do helpu. Osobně mi to je jedno, ale takhle Linux podle mě opravdu nikoho nenadchne.
PS: Nadávat na to, že tu píšu o programu pro Windows a přitom řešit jak rozchodit Bulánky, Windowsí verzi Unreala, a další Win programy mi přijde dost linuxodemagogické.
:he
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
krumplik petr # emerge --search codepad Searching... [ Results for search key : codepad ] [ Applications found : 0 ]Tak nevím, ale asi si ho nevyzkouším... Jinak psát zrovna sem takový bláboly o "aplikacích nenáročných na desktop" (což mimochodem nechápu, co je) z windows, už skutečně hraničí s duševní chorobou. Kdysi na průmce nám něco říkali o asertivní metodě, která se jmenuje "metoda pokažené gramofonové desky". Možná se tak snaží pan Plešinger tady prosadit, když už nic jiného neumí. Anebo je to prostě blb.
když ke svému uspokojení potřebujete nazývat druhého idiotemMy už jsme takoví, že idiota nazveme idiotem...
PSPad, CodePad, Dev-Cpp? jEdit + pluginy.
Kvalita a použitelnost mě nezajímá, není to pro Linux a tak je to špatnej program a basta. Navíc protože to není pro Linux, tak jeho vlastnosti jsou špatné.Blablablabla. Proč nám ten software tady předvádíte? Nikdo o to nestojí.
Na nelinuxových portálech se běžně vyskytují recenze původně Linuxových aplikací i celých distribucí.Fajn, dostal jste mě... takže co takhle recenze na BeOS* programy na Win. serveru? *) můžete nahradit libovolným systémem, ze kterého se nedá vykroutit tak, jako to P. udělal v případě Linuxu
u CodePadu a PSPadu jiný uživatel podotknul, že pod Windows má raději jiný editor ale myslí si že PSPad a CodePad jsou dobré produktyA přínos uživatelům Linuxu?
Já ti to zkusím vysvětlit. Pokud přirovnám Linuxáře ke sběratelům vláčků, tak když budeš sběrateli vláčků vysvětlovat výhody hraní si s panenkou Barbie (ekvivalent tvého psaní o Windows programech), tak tě taky přetáhne nějakou tou lokomotivou. Proč? Protože má vláčky rád a ty mu nutíš něco jiného.
Máš pravdu že komunita neodsuzuje aplikace, ale autora.Nuž, ako sa človek uvedie, tak ho vnímajú...