Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Hodnocení mých posledních blogů mě zarazily. Jednoduchá informace o nové verzi programu a pro představu několik screenů.
Někomu (třeba mně) se například takové příspěvky nelíbí. Ne proto, že by byly špatně napsané (nevím, nemohu posoudit, na recenze software jsem si nikdy nepotrpěl), ale proto, že si myslí, že tu nemají být, a to ani v případě, že byste je sem nedával jako provokaci. Vy máte samozřejmě právo je chrlit, ale stejně tak my máme právo dát vám za ně nulu. Понятно?
Ale rici nakolik by takova featura byla vyuzita. Moc zrejme ne, protoze nez bych si precetl nejaky seznam, to radeji jenom ockem preletim obsah.
U blogu stejne vybiram prez RSS - podle nadpisu, perexu.
Shrnuti: Mozna by to bylo nekdy fajn, ale pocet lidi co by to pravidelne (a pouze v zajmu veci) vyuzivali nebude moc, navic jsou s tim dozajista velke problemy spojene s implementaci. Osobne jsem tedy spise ano, muj nejaky takovy objektivni nazor je NE! (vzhledem k prvnimu komentari a predchozimu textu zrejme ponekud prekvapive coz?) :))
A proč? Abys je pak mohl třeba buzerovat? To už pak nebude hodnotit nikdo. A pak bys třeba chtěl vědět kdo si na článek klikl, ale už ho neohodnotil. Dle mě zbytečnost. Stačí vědět kolik lidí hlasovalo a jak. Možná tak ještě to rozepsat podle jednotlivých známek. Pokud se ke svému hlasování chtěli nějak vyjádřit, tak tak učinili do komentářů.
Myslím, že pod některými tvými blogy už byly tyto důvody rozebírány.
Mě osobně ty představované aplikace moc neoslovily, blogy jsem nehodnotil ani tak ani onak. Aplikace které v linuxu používám mi plně nahrazují aplikace pod win. SS -> Krusader, Pspad -> Kate, Quanta, Irfan -> gqwiev. ostatní používám stejné pod linuxy i win. Gaim, FF, TB, Gimp, Inkscape, Dia.
Denně střídám win (práce) a linuxy (doma) a nečiní mi to problémy. Snad jen občas nadávám, když potřebuji pod win něco udělat a ono to nejde tak jednoduše jako pod linuxem.
Jediná aplikace, kterou bych uvítal, je nativní linux (nebo alespoň java) klient pro nahrávání fotek do fotolaboratoře. Nahrávat přes webovy formulář větší množství fotek (50 a více) je hodně neefektivní. Zatím jsem to vyřešil pomocí Zoner photo client a wine. Pracovat se s tím dá, ale ideální to není.
A proč? Abys je pak mohl třeba buzerovat?Nikoho osobně neznám a písemný atak a urážky jsou zde nepřípustné.Proto tam bylo slovo třeba.
Pořád nechápu k čemu ti bude vědět, že zrovna David ti dal 0. To jako uděláš speciální blog pro Davida?
Pokud chceš vědět co je špatně, můžeš uspořádat anketu.
Tenhle dává jen nuly, tak to neřeším, toho si vážím a dostal jsem od něj dvojku.
Tak tohle mě dostalo... :) Společenské hodnocení podle toho jak mi lidi lezou do zadku :)
Některé lidi prostě už nebaví se opakovat pořád dokola. Svoje už si řekli v předchozích x blozích.
Tiskni
Sdílej: