Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Hmmm. Jaké chování? Oni někde tvrdí, že jsou diskusní server? Že chtějí poskytnout prostor pro širokou diskusi o výhodách a nevýhodách různých systémů? Je to soukromý web zaměřený na propagaci linuxových programů.
Pokud se mi to nelíbí, tak tam nechodím. Pokud mi vyhodí, jdu jinam.
Vyzvat k bojkotu jistě jde. Já bojkotovat nebudu, server se mi líbí.
Linuxsoft je soukromý server. To znamená, že ho někdo vlastní, tvoří a platí. Takže může klidně mazat každý druhý nebo každý třetí příspěvek, nebo všechny příspěvky od Plešingra nebo každý týden jeden příspěvek od Franty Nováka atd ... a nebo taky tam žádná diskuse vůbec být nemusí - podle libosti, protože ten server JE SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ.V tomhle máš ale samozřejmě pravdu.
Cenzura by to mohla byt, ale vyžaduje to poněkud krkolomnou konstrukci s výraznými prvky paranoii. :) Pokud server vlastní ve skutečnosti mocný chán, zednářská lože, strana xy a tento skutečný majitel vydal rozkaz svým poddaným mazat Jindřicha Plešingera, tak je to cenzůra. :)
Pokud se chlapci na serveru rozhodli, že už tam jednoho trapiče mají a to že jim bohatě stačí a toho budou mazat, případně oba mazat, tak... to co už tu napsalo mnoho lidí. Je to jejich rozhodnutí a není co řešit.
...napsal jsme první komentář který podle mě nikoho neurážel...Napiš jsem text toho příspěvku, jinak se nemá smysl o čemkoliv bavit.
Popravdě tebe nemá význam vůbec řešit. Ať ti člověk napíše cokoliv, stejně budeš tvrdnout na svým postoji. Proč by se někdo z Linuxsoftu měl vůbec namáhat se s tebou bavit? O cenzuře nemůže být řeč, je to jejich soukromý server a ty můžeš maximálně držet hubu (a nebo psát sem do blogu, ale potom musí vyjít najevo, že v právu prostě nejsi). Nikdo ti nebrání postavit si server vlastní a psát si na něj třeba o infekci obyvatelstva prodejem leštěných prdů...
Tiskni
Sdílej: