Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Hmmm. Jaké chování? Oni někde tvrdí, že jsou diskusní server? Že chtějí poskytnout prostor pro širokou diskusi o výhodách a nevýhodách různých systémů? Je to soukromý web zaměřený na propagaci linuxových programů.
Pokud se mi to nelíbí, tak tam nechodím. Pokud mi vyhodí, jdu jinam.
Vyzvat k bojkotu jistě jde. Já bojkotovat nebudu, server se mi líbí.
Linuxsoft je soukromý server. To znamená, že ho někdo vlastní, tvoří a platí. Takže může klidně mazat každý druhý nebo každý třetí příspěvek, nebo všechny příspěvky od Plešingra nebo každý týden jeden příspěvek od Franty Nováka atd ... a nebo taky tam žádná diskuse vůbec být nemusí - podle libosti, protože ten server JE SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ.V tomhle máš ale samozřejmě pravdu.
Cenzura by to mohla byt, ale vyžaduje to poněkud krkolomnou konstrukci s výraznými prvky paranoii. :) Pokud server vlastní ve skutečnosti mocný chán, zednářská lože, strana xy a tento skutečný majitel vydal rozkaz svým poddaným mazat Jindřicha Plešingera, tak je to cenzůra. :)
Pokud se chlapci na serveru rozhodli, že už tam jednoho trapiče mají a to že jim bohatě stačí a toho budou mazat, případně oba mazat, tak... to co už tu napsalo mnoho lidí. Je to jejich rozhodnutí a není co řešit.
...napsal jsme první komentář který podle mě nikoho neurážel...Napiš jsem text toho příspěvku, jinak se nemá smysl o čemkoliv bavit.
Popravdě tebe nemá význam vůbec řešit. Ať ti člověk napíše cokoliv, stejně budeš tvrdnout na svým postoji. Proč by se někdo z Linuxsoftu měl vůbec namáhat se s tebou bavit? O cenzuře nemůže být řeč, je to jejich soukromý server a ty můžeš maximálně držet hubu (a nebo psát sem do blogu, ale potom musí vyjít najevo, že v právu prostě nejsi). Nikdo ti nebrání postavit si server vlastní a psát si na něj třeba o infekci obyvatelstva prodejem leštěných prdů...
Tiskni
Sdílej: