NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Protože jsem špatný češtin, dlouhou dobu jsem na kontrolu překlepů používal ispell. Nevím jak je to dlouho, ale asi pro svou systémovost a univerzálnost jsem přešel k aspellu. Je fajn, že existuje program který dokáže kontrolovat překlepy a že tento program se snaží být internacionální a hlavně systémově a programátorsky integrovatelný. Sice pan Fialka jedou napsal, že nechápu obecné principy, ale teorie že jeden program bude dělat jednu věc (kontrolu překlepů) a ostatní budou jeho schopnosti využívat mi přijde správná.
Proč ale OpenOffice, Abiword, Mozilla a další používají vlastní databáze slov na kontrolu překlepů. Že by moloch? Proč ale i po patnáctiletém vývoji programu Vim, kdy konečně v nativní podobě obsahuje integrovanou kontrolu překlepů také používá vlastní databázi? Proč i tak slavný a panem Fialkou opěvovaný pan Bram Moolenaar se nedrží hesla Unixových propagátorů a to, že každý program má dělat to co umí a navzájem by měli mezi sebou komunikovat? Jak jsem se dočetl o programu aspell, je vyvíjen právě pro to, aby jeho integrace do aplikací byla snadnější. Gaim naštěstí aspell používat umí.
Tiskni
Sdílej:
ale to, ze tie viacere systemy nedokazu byt medzi sebou nahraditelne, to je nezmysel.
Sice pan Fialka jedou napsal
Proč i tak slavný a panem Fialkou opěvovaný panZa toto 3 body?
Ty sám si písal správičku o tom, že vyšiel nový Vim 7.0 v ktorom bol pridaný spellcheck a tak by si mohol vedieť, že používa slovníky z OOo.
Nechceš ten blog trocha poopraviť?
OO.org je prisernej bastl ke kterymu staci prilinkovat GRUB a mame novy kancelarsky OS. Vse si nese sebou.Už jsi někdy viděl Squeak?