Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Díky Google Picasaweb API je možné přistupovat k uloženému obsahu (fotogalerie) a zobrazit si jej třeba u sebe na webu. Chvíli jsem na hledal hotové řešení, ale nebavilo mě se probírat tunou balastu. Na sf.net jsem našel pár projektů, ale žádný nedělal co jsem chtěl.
Z nalezených řešení byla většina ve stylu importu galerie z exportovaného xml a uložení obsahu na webu. Nezkoušel jsem, ale asi je potřeba uložit i fotky, což jsem právě nechtěl. Mé představy +- splňoval jen JavaScript interface to PicasaWeb Albums, ale nemám rád řešení nefungující bez javascriptu :)
Napsal jsem jednoduché rozhraní pro picasaweb galerie v PHP. API sice umožňuje i funkce na správu alb, ale to mi přijde jako zbytečnost. Proto jsem se zaměřil pouze na zobrazení seznamu alb a jejich obsahu. Prakticky jde jen o stažení feedu, načtení několika dat, uložení do cache a zobrazení (do vypršení cache se nestahuje/neparsuje, prostě se zobrazí výsledek). Ve feedu jsou linky na náhledy i komplet fotky, takže stačí linkovat.. Nic víc, nic míň. Stačí mi to :)
Pokud by měl někdo zájem, může si to stáhnout, případná info stránka |
sourceforge.net
Example: interface k tomuhle
Jo a pozor, nejsou použity templaty, tak se v těch zdrojákách nelekněte
Tiskni
Sdílej:
"~/.picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/"
je vse jasnejsi ondra@ompc ~ $ du -B M .picasa/drive_c/Documents\ and\ Settings/ondra/Local\ Settings/Application\ Data/Google/Picasa2/db2/* | sort -n -r | head -3 340M .picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/thumbs.db 108M .picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/thumbs2.db 29M .picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/previews.dbTakze zadne kopie, ale nahledy... Jinak Picasa jako aplikace vypada zajimave, pouzivat to ale nehodlam... Kdyby byl nativni port s Qt, tak bych ale zacal trosku uvazovat