Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Díky Google Picasaweb API je možné přistupovat k uloženému obsahu (fotogalerie) a zobrazit si jej třeba u sebe na webu. Chvíli jsem na hledal hotové řešení, ale nebavilo mě se probírat tunou balastu. Na sf.net jsem našel pár projektů, ale žádný nedělal co jsem chtěl.
Z nalezených řešení byla většina ve stylu importu galerie z exportovaného xml a uložení obsahu na webu. Nezkoušel jsem, ale asi je potřeba uložit i fotky, což jsem právě nechtěl. Mé představy +- splňoval jen JavaScript interface to PicasaWeb Albums, ale nemám rád řešení nefungující bez javascriptu :)
Napsal jsem jednoduché rozhraní pro picasaweb galerie v PHP. API sice umožňuje i funkce na správu alb, ale to mi přijde jako zbytečnost. Proto jsem se zaměřil pouze na zobrazení seznamu alb a jejich obsahu. Prakticky jde jen o stažení feedu, načtení několika dat, uložení do cache a zobrazení (do vypršení cache se nestahuje/neparsuje, prostě se zobrazí výsledek). Ve feedu jsou linky na náhledy i komplet fotky, takže stačí linkovat.. Nic víc, nic míň. Stačí mi to :)
Pokud by měl někdo zájem, může si to stáhnout, případná info stránka |
sourceforge.net
Example: interface k tomuhle
Jo a pozor, nejsou použity templaty, tak se v těch zdrojákách nelekněte
Tiskni
Sdílej:
"~/.picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/"
je vse jasnejsi ondra@ompc ~ $ du -B M .picasa/drive_c/Documents\ and\ Settings/ondra/Local\ Settings/Application\ Data/Google/Picasa2/db2/* | sort -n -r | head -3 340M .picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/thumbs.db 108M .picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/thumbs2.db 29M .picasa/drive_c/Documents and Settings/ondra/Local Settings/Application Data/Google/Picasa2/db2/previews.dbTakze zadne kopie, ale nahledy... Jinak Picasa jako aplikace vypada zajimave, pouzivat to ale nehodlam... Kdyby byl nativni port s Qt, tak bych ale zacal trosku uvazovat