Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Kdo o mne niečo viem, vie, že sa veľmi rád hrám s programmy Mozilly (hlavne Firefox). Napísal som o ňom aj osem dielny seriál Rozšírte si Firefox a Thunderbird - sami. S Vami, milí čitatelia, sa chcem podeliť o svoje skúsenosti so zachraňovaním Firefoxu po havárii.
V Košiciach sme dodnes nemali žiadne stretnutia užívateľov Slobodného softvéru. Prvé stretnutie bolo pre mňa jednoducho sklamaním, ale nie porážkou. V tomto zápise zhrniem, čo sa stalo a čo s tým mienim urobiť.
Volám sa, ako sa volám, ale dlho už nebudem. Jednu z najväčších priorít na mojom zozname má návšteva matriky. Moje meno bude: Matej 'Yin' Sadovský (iniciály MS). Prisiel som na to akurát dnes, tesne potom, ako Leoš ohlásil nové featury blogu... povedal som si: "prečo ich neodskúšať?"
Netajím sa tým, že veľmi obľubujem kávu. Začal som s ňou v 16-tich... dnes som s ňou skončil... asi nadobro :(
A radím aj Vám: Dajte si poriadny pozor na životo správu. Toto je varovný zápis!
Dnes už každý stredoškolský lammer skúšal "programovať" v JavaScripte. Každý ho pozná a pritom o ňom vie drvivá väčšina prd (česť vínimkám a návštevníkom AbcLinuxu.cz). Nieže by som bol hotový expert na JavaScript, ale snažím sa s ním pracovať aspoň trochu profesionálne, využívajúc všetky jeho mocné charakteristyky.
Prečo za mnou nevidieť žiadne výsledky? A čo mám proti debugovaniu JavaScriptu? A čo vlastne s tým Kdo-vie-čoScriptom robím?
Ešte som o ničom ako stretnutie Linuzákov v Košiciach nepočul... (okrem oficiálnych podujatí, LugCon-like typu). Podobné stretnutia má každá ceská dedinka a väčšie slovenské mesto... ale zatiaľ som nenarazil na žiadne oznámenie o stretnutí v Košiciach.