Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Netajím sa tým, že veľmi obľubujem kávu. Začal som s ňou v 16-tich... dnes som s ňou skončil... asi nadobro :(
A radím aj Vám: Dajte si poriadny pozor na životo správu. Toto je varovný zápis!
Ku pitiu kývy som skoro od začiatku pristupoval seriózne. Každé tri mesiace som si dával absolútnu jedno mesačnú pausu. Celý mesiac som pil maximálne 10 šálok slabého zeleného čaju, aby sa telo mohlo kefeínu zbaviť a bezbolestne si odvyknúť.
Teraz to ale vyzerá na dlhšie. Počas posledných troch dní sa mi začali ruky chaoticky triasť a kolená stratili svoju pevnosť. Rýchlosť nástupu týchto príznakov bola rapídna... až polynomická. Prišlo to ako z jasného neba, ešte v pondelok som sa cítil fajn.
Ja viem, som !@#$#@! a nemal som s tým začínať (káva mi zachutila na prvý-krát). Myslím, že sa na mne prejavil synergický účinok kofeínu, nikotínu a slabej stravy.
PS: Rodičom radím, aby kolové nápoje držali od detí čo najďalej.
UPDATE: Gramatická oprava (2x).
Tiskni
Sdílej:
Prodávala se Studentská pečeť, plechová krabička s 3x 200g. Vydržela mi dost málo minut, abych to moh nahlas říct
Ok, každý si kupuje věci pro něco jiného Vůli? Splnit to, co jsem slíbil, neslibovat nesplnitelné, i to má něco do sebe.
Kdysi jsem ochutnal "instantní oříškovou belguckou kávu se smetanou", je to tak 10 let zpátky, byla vynikající. Pak jsem ji už nesehnal.
Když můžu, piju Hofra (ten Hofr), to je česká směs, třída A, asi se v obchodní síti neprodává (myslím si), naučil mne na něj kamarád. Je nádherně voňavý a snad i jemný.
Kafe piju jak kdy, tak 2 když mam noční, jinak třeba tejden žádný, sport má na mne stejně povzbudivý účinek (3 hodiny inlajnů a pohoda). Včera u doktora jsem měl 130/80 tlak a EKG ok (pravidlená prohlídka).
P.S. když mam roupy (2x za rok), tak si dam kafe udělaný do vydlabanýho obalu od tý dvoubarevný Nutelly, je pak pěkně voňavý, mastný, šťavnatý, sladký a žůžo
Kávu pijem ráno, cca 2-4 lyžičky instantnej kávy, deci vody a deci mlieka na hrnček. Toto pijem ráno 1-2 hrnčeky a zo sebou do školy si beriem ešte litrovú termosku + liter mlieka!
Teda, kedysi som to tak robil.
Já jsem zase úchylnej na Železnou bohyni milosrdenství (Tit kuan yin) a Lap sang sou chong (ten uzenej nad borovicí), to jsou moje dost velké slabosti
Čaj obsahuje omnoho menej kofeínu, ako káva. Kofeín z čaju účinkuje pomalšie, pretože čas obsahuje tlmiace látky. Navyše čaj ťa preberá aj inými látkami, ako kofeín, ktoré majú dlhodobé účinky... dodá ti silu.
Mimochodom, ukázalo sa, že čas neobsahuje teín, ale teofilín a teobromín (podobné kofeínu, ale horšie.. čaj ich obsahuje omnoho menej ako káva).
a proto, ze mi kafe nicilo zaludek po nocnich, tak ho piju ted vice, ale hodne slabe. ten kdo dostaval nekdy po nadmerne konzumaci krece do zaludku, tak bude vedet.V tomhle je právě nejhorší turek, kávové částice v žaludku působí jako brusná pasta. Překapávané, espresso a instantní jsou mnohem šetrnější. Já mám nejradši překapávané (100% Arabica), s cukrem (1 kostku na 1 dl) a desetiprocentní smetanou (cca 5-10 % z objemu kávy). Z praktických důvodů (rychlost, pohodlnost) ale obvykle piju spíš instantní. Naopak nemám rád turka, a přímo nesnáším nahrazování smetany "bělidlem" (to jsou ty podivné práškové náhražky, nazývané Coffee Creamer) - to už radši černé kafe.