Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Netajím sa tým, že veľmi obľubujem kávu. Začal som s ňou v 16-tich... dnes som s ňou skončil... asi nadobro :(
A radím aj Vám: Dajte si poriadny pozor na životo správu. Toto je varovný zápis!
Ku pitiu kývy som skoro od začiatku pristupoval seriózne. Každé tri mesiace som si dával absolútnu jedno mesačnú pausu. Celý mesiac som pil maximálne 10 šálok slabého zeleného čaju, aby sa telo mohlo kefeínu zbaviť a bezbolestne si odvyknúť.
Teraz to ale vyzerá na dlhšie. Počas posledných troch dní sa mi začali ruky chaoticky triasť a kolená stratili svoju pevnosť. Rýchlosť nástupu týchto príznakov bola rapídna... až polynomická. Prišlo to ako z jasného neba, ešte v pondelok som sa cítil fajn.
Ja viem, som !@#$#@! a nemal som s tým začínať (káva mi zachutila na prvý-krát). Myslím, že sa na mne prejavil synergický účinok kofeínu, nikotínu a slabej stravy.
PS: Rodičom radím, aby kolové nápoje držali od detí čo najďalej.
UPDATE: Gramatická oprava (2x).
Tiskni
Sdílej:
Prodávala se Studentská pečeť, plechová krabička s 3x 200g. Vydržela mi dost málo minut, abych to moh nahlas říct
Ok, každý si kupuje věci pro něco jiného Vůli? Splnit to, co jsem slíbil, neslibovat nesplnitelné, i to má něco do sebe.
Kdysi jsem ochutnal "instantní oříškovou belguckou kávu se smetanou", je to tak 10 let zpátky, byla vynikající. Pak jsem ji už nesehnal.
Když můžu, piju Hofra (ten Hofr), to je česká směs, třída A, asi se v obchodní síti neprodává (myslím si), naučil mne na něj kamarád. Je nádherně voňavý a snad i jemný.
Kafe piju jak kdy, tak 2 když mam noční, jinak třeba tejden žádný, sport má na mne stejně povzbudivý účinek (3 hodiny inlajnů a pohoda). Včera u doktora jsem měl 130/80 tlak a EKG ok (pravidlená prohlídka).
P.S. když mam roupy (2x za rok), tak si dam kafe udělaný do vydlabanýho obalu od tý dvoubarevný Nutelly, je pak pěkně voňavý, mastný, šťavnatý, sladký a žůžo
Kávu pijem ráno, cca 2-4 lyžičky instantnej kávy, deci vody a deci mlieka na hrnček. Toto pijem ráno 1-2 hrnčeky a zo sebou do školy si beriem ešte litrovú termosku + liter mlieka!
Teda, kedysi som to tak robil.
Já jsem zase úchylnej na Železnou bohyni milosrdenství (Tit kuan yin) a Lap sang sou chong (ten uzenej nad borovicí), to jsou moje dost velké slabosti
Čaj obsahuje omnoho menej kofeínu, ako káva. Kofeín z čaju účinkuje pomalšie, pretože čas obsahuje tlmiace látky. Navyše čaj ťa preberá aj inými látkami, ako kofeín, ktoré majú dlhodobé účinky... dodá ti silu.
Mimochodom, ukázalo sa, že čas neobsahuje teín, ale teofilín a teobromín (podobné kofeínu, ale horšie.. čaj ich obsahuje omnoho menej ako káva).
a proto, ze mi kafe nicilo zaludek po nocnich, tak ho piju ted vice, ale hodne slabe. ten kdo dostaval nekdy po nadmerne konzumaci krece do zaludku, tak bude vedet.V tomhle je právě nejhorší turek, kávové částice v žaludku působí jako brusná pasta. Překapávané, espresso a instantní jsou mnohem šetrnější. Já mám nejradši překapávané (100% Arabica), s cukrem (1 kostku na 1 dl) a desetiprocentní smetanou (cca 5-10 % z objemu kávy). Z praktických důvodů (rychlost, pohodlnost) ale obvykle piju spíš instantní. Naopak nemám rád turka, a přímo nesnáším nahrazování smetany "bělidlem" (to jsou ty podivné práškové náhražky, nazývané Coffee Creamer) - to už radši černé kafe.